• Намалена цена
  • Ново
63/37 Колофон Core Weldring Калај Олово Индустриски Лемење на Жица 1.0 mm/1.2 mm/1.0 mm/1.0 mm Висок Квалитет
zoom_in

63/37 Колофон Core Weldring Калај Олово Индустриски Лемење на Жица 1.0 mm/1.2 mm/1.0 mm/1.0 mm Висок Квалитет

DEN 76.00 83.52

Износот
check Това е достапна


Материјал : Калај Боја : Сребро Спецификации : Trustable фабрички произведени, сосема нов 63/37 колофон core лемење ФЛУКС 2.0% точка на Топење : 361°F/183°C Големина (Жица со дијаметар x Тежина) : 50g/1.0 mm/100g*1.2 mm/100g*1.0 mm/200g*1.0 mm Добра solderability, изолација отпор, Без spattering и Не-корозивен. Широко се користи во електротехника и електроника, лемење делови како коло, електронски уреди и други. Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!! '

Дијаметар:
50g 1.0 mm, 100g 1.2 mm, 100g 1.0 mm, 200g 1.0 mm
Бренд Име:
OOTDTY
Материјал:
Калај
Број На Модел На:
колофон core лемење
Дијаметар:
1/1.2 mm
Точка На Топење:
како опис
Тежина:
50g/100g/200g
Примена:
Trustable фабрички произведени, сосема нов
Флукс Содржина:
Флукс 2.0%

Слична стока во категоријата..