• Намалена цена
  • Ново
2 парчиња/Set Купот на Жените Менструалниот Чаши Женски Хигиена Здравје Период Купот 2 Големини Обновливи Медицински Силикони Мека Безбедно Менструалниот Првенство
zoom_in

2 парчиња/Set Купот на Жените Менструалниот Чаши Женски Хигиена Здравје Период Купот 2 Големини Обновливи Медицински Силикони Мека Безбедно Менструалниот Првенство

DEN 191.00 239.04

Износот
check Това е достапна


Карактеристики :
1.100% високо квалитетни материјали.
2.Користете Лекови Силикони Не му наштети на вашето тело.
3.S : погоден за жените кои не имаат дадено раѓањето на дете или на жените на возраст од 25 години.
4.L : погоден за жените, кои имаат дадена раѓањето на дете или кои се на возраст над 25 години
5.Производот е направен од увезените медицински силика гел кој е без иритација и апсорпција карактер и е широко се користат во здравствената заштита производи, како што бебето pacifiers катетери итн.
6.Овој производ не содржи dioxins и алергиски супстанци во меѓувреме нема чуден мирис и влажна состојба додека го користите и секојдневни активности не се ограничени во текот на својата валидна 15 години.
Спецификации :
Состојба : 100% нов објект
Предмет Тип : Менструалниот Првенство
Материјал : 100% Медицински Силикони
Боја : Бела/Црвена/Црна/Виолетова,Сина/Розова
Големината на S/L : 20ml/25ml(капацитет)
Менструалниот Купот на Големина S :
Надворешниот дијаметар : 1.57 инчи
Cheight : 2.76 инчи
Менструалниот Купот на Големината L :
Надворешниот дијаметар : 1.77 инчи
Cheight : 3.15 инчи
Функција : Еко-пријателски,Не-токсични,Еднократно,Лесна за употреба
Тежина : Околу.50g
Работата детали :
1.Пред ракување Менструалниот Првенство, бидете сигурни дека и вашите раце се темелно се чисти.
2.Стерилизирате Првенство пред првиот вметнување.
3.Препорачуваме да го вметнете првенство кое било од следниве места : седи, кои клечат, клечејќи и стои-обидете се еден од овие позиции и да се избере она што е најсоодветен за вас.
4.За да се олесни вработувањето, можете да moisten Чаша со вода или вода
5.врз основа подмачкување гел.
6.Контрола на Купот со вашите прсти и притиснете.
7.Потоа свитка Првенство по должина на половина и со користење на прстите од другата рака.
8.Држете Купот користење на прстите од едната рака на најниска позиција е можно и внесете
9.Првенство во вагината косо, кон задниот дел.
10.На соодветна позиција на Купот е пониска отколку во случај на тампони.По вработувањето во вагината,ослободување на прстите и нека Првенство се одвиваат целосно и се лепат на ѕидот.
Пакет :
2 ПАРЧИЊА Менструалниот Чаши(1 PC Големина L+1 PC Големина S)
1 PC Црвена Торба
Производи На Слика
Превозот :
1. Обично ние брод вашата парцела во рамките на 2-5 дена по вашата исплата .
2. Превозот олово време е за 15-45 работни дена. Тоа ќе биде потребно подолго време за да се руски, Бразил и други далечински земји, ве молиме почекајте трпеливо. И превозот олово време е за вас референца, како што постојат многу фактори можат да влијаат на превозот распоред, се надевам, ќе може да се разбере дека, благодарение!
3.

Тип На Објект:
Женски Хигиена
Бренд Име:
timkdle
Број На Модел На:
256 Модел
Количина:
2 парчиња/set менструалниот чаши
Материјал:
100% Силикон
Тип На Објект:
жените менструалниот првенство
боја:
Бела/Црвена/Црна/Виолетова,Сина/Розова
Менструалниот Купот на Големина S:
Надворешниот дијаметар
Менструалниот Купот на Големина L:
Надворешниот дијаметар
Капацитет Големина S:
20ML
Капацитет Големина L:
25ml
Функција:
Еко-пријателски,Не-токсични,Еднократно,Лесна за употреба
Тежина:
Approx.50g
Пакет:
2 парчиња/set(1PC Големина S+1PC Големина L)Менструалниот Првенство

Слична стока во категоријата..