• Намалена цена
  • Ново
Соларни Авто Затемнување Заварување Шлем Заварчик Очила Лемење Око Маска за Лемење Капа За TIG ММА МИГ Заварување Машина Алатки
zoom_in

Соларни Авто Затемнување Заварување Шлем Заварчик Очила Лемење Око Маска за Лемење Капа За TIG ММА МИГ Заварување Машина Алатки

DEN 614.00 1007.52

Износот
check Това е достапна


Соларни Авто Затемнување Заварување Шлем Заварчик Очила Лемење Око Маска за Лемење Капа За TIG ММА МИГ Заварување Машина Алатки
Опис :
Сосема нов,висок квалитет
Соларни Авто Затемнување Заварување Шлем
соларни полнење функција,автоматско вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ
Тоа може да сенка во заварување држави и филтер надвор на лошо светло автоматски.
Спецификации :
Материјал : ABS
Погледнете површина : околу 92*31 mm / 3.62 * 1.22 инчен
Сенка контрола : Светло држави : DIN3
Темно држави : DIN11
Темно државата Сенка No : DIN9-DIN13 stepless на вредноста
Префрлување време : Светло до Темно : 1/25000s(работа во собна температура)
Доцнењето : Темно до Светло : 0.20-0.35 s
Напојување : Соларни ќелии,без батерија промена потребни
НА моќ/ИСКЛУЧУВАЊЕ : Целосно автоматски
Оперативен температура : -10 до +55 C
Тежина : околу 250g
Пакување Листа :
1 * Сјајот Shield Заварување Маска, Заштитни Очила

Шлем Материјал:
ABS
Број На Модел На:
заварување шлем
Автоматско Затемнување:
Yes
Се Префрлат На Време:
1/25000S
Погледнете Област:
околу 92*31 mm / 3.62 * 1.22 инчен
Соларен Погон:
Yes
кертриџ големина:
како опис
Чувствителност:
Автоматско затемнување заварување шлем
Напојување:
Целосно автоматски
Клучни зборови:
Лемење, Заварување Маска
Type1:
заварчик капа
Name1:
Лемење, Заварување Леќа

Слична стока во категоријата..