• Ново
Заврши Л. Помине Сум Se 20W*2 Чиста Класа Со Моќност Засилувач&HiFi Главата телефон Засилувач
zoom_in

Заврши Л. Помине Сум Se 20W*2 Чиста Класа Со Моќност Засилувач&HiFi Главата телефон Засилувач

DEN 9504.00

Износот
check Това е достапна


Детали За Производот :
① Се Базираат на класичната Pass Am коло, во комбинација со Помине A30 оперативни точка.
② Заеднички аудио фреквенција на 15000uf capacitor се користи за да формираат КПД филтер, а вкупниот филтрирање капацитет е 90000uf. Најважно е : лево и десно канали на филтерот линк се независни. Ова не само што ќе се намали бран, но, исто така, суштински се подобри севкупната резолуција.
③ Секој канал независни upc1237 рог систем за заштита, switch машина апсолутно никакво влијание, звукот, додека спроведувањето на средната точка DC заштита, за да се спречи оштетување на засилувач коло и запечувате ваши скапи јазик.
④ Интегрирана контрола на јачина на звук potentiometer.
⑤ Додавање на midpoint средување коло во диференцијалната текст фаза може да се поправи на midpoint форумот проблем, до одреден степен.
⑥ Двонасочна аудио текст е дизајниран и е вклучен преку предниот панел се префрлите и на сигнал relay се користи за да се префрлите на текст селекција.
⑦ Користење за 3 KG ладење перки, и целата машина е сите алуминиумски дизајн, предност за тоа е што во прилог на топлина мијалник, во други делови на машината, исто така, учествуваат во топлина дисипација, со што вкупниот топлина дисипација област во голема мера се зголеми.
⑧ Интегрирани високо квалитетни слушалки на производството и поддршка за излез отпорност на вредноста.
⑨ 200 W обичај toroidal трансформатор, АЛПИТЕ potentiometer
Спецификации :
Максимална нарушување излезна моќност : 20 W*2
Headphone излезна моќност : 400m W/600 ohms, 1500m W/32 ohms.
Нарушување : 1 KHz синусен облик излез 20 W
Текст чувствителност :
Засилувач напон стекнат : 22 пати
Максимална потрошувачка на енергија :
Оперативен напон : AC230 V (може да се прилагоди AC115 V)
Димензии : 280*212*90mm
Тежина : околу 7 Kg
Пакет Се Вклучени :
1 × Заврши засилувач

Пакет:
Yes
Канали:
2 (2.0)
Максимална Моќност По Канал:
20W
Број На Модел На:
Л. Помине Сум Se
Бренд Име:
SENGTERBELLE

Слична стока во категоријата..