• Намалена цена
  • Ново
5PCS GP2Y0A710K0F НОВ 2Y0A710K 100-550cm Инфраред сензор за дистанца, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЖИЦИ
zoom_in

5PCS GP2Y0A710K0F НОВ 2Y0A710K 100-550cm Инфраред сензор за дистанца, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЖИЦИ

DEN 2617.00 2755.20

Износот
check Това е достапна


Опис
GP2 Y0 A710 K0 F е далечина мерење сензор единица,составен од интегриран комбинација на ПСД(позиција чувствителен детектор) , IRED (инфраред емитуваат диоди) и процесирање на сигналот коло. Разновидноста на рефлексивноста на објектот, животната средина температура и оперативни времетраење не се под влијание лесно да се на дистанца откривање поради усвојување на triangulation метод. Овој уред излези на напон одговара на откривање на далечина. Така овој сензор може да се користи и како сензор за близина.
Карактеристики
Растојание мерен опсег : 100~550cm
Аналоген излез тип на
Пакет големина : 29.5×13×21.6 mm
Потрошувачка на струја : Typ. 33 ма
Напон : 4.5 до 5.5 V
Агенцијата одобренија/Усогласеност
Во согласност со Ro HS директивата (2002/95/EC)
Апликации
Допир-помалку префрлате
(Санитарна опрема, Контрола на осветлување, итн. )
Сензор за заштеда на енергија
(БАНКОМАТ, Копир, Вендинг машина, Лаптоп компјутер,LCD монитор)
Забавен опрема
(Робот, Аркада игра машина)
Пакет Се Вклучени :
5 X GP2 Y0 A710 K0 F

Број На Модел На:
GP2Y0A710K0F
Бренд Име:
HAILANGNIAO
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Слична стока во категоријата..