• Ново
Моќна сила 8Pcs/многу 18500 Батеријата 3.7 V 2000mAh Батерија 18500 Bateria Recarregavel Литиум li-ion Batteies
zoom_in

Моќна сила 8Pcs/многу 18500 Батеријата 3.7 V 2000mAh Батерија 18500 Bateria Recarregavel Литиум li-ion Batteies

DEN 1723.20

Износот
check Това е достапна

Батерија Тип : МЦП 18500 3.7 V 2000m Ah Li-ion Батерија Модел : ICR18500 3.7 V Li-ion Батеријата Напон : 3.7 V Складирање Напон : 3.7-3.9 V Полнење критичниот Напон : 4.2 V Празнење критичниот Напон : 3.0 V Капацитет : 2000m Ah Големина : 18.3*49.0 mm Заштитена : НЕМА Батеријата врвот : Рамни врвот Max Постојана Полнење на струјата : 2000m A(1 C) Max Постојана Празнење на Струја : 2800m A(2 C) Материјал : Литиум Li-ion МЦП циклуси на Полнење : најмалку 500cycles Appliations : LED Светилка, headlamp, механички мо, факелот, светлата,vape,ecig и така натаму

Замена На Батеријата:
Yes
Поставете Тип:
Само Батерии
Број На Модел На:
18500
Тип:
Li-Ion
Пакет:
Пакет 1
Батеријата Број:
8pcs
Бренд Име:
SHSEJA
Номиналниот Капацитет:
2000mAh
Големина:
18500

Слична стока во категоријата..