• Намалена цена
  • Ново
LWZH 16ft-20ft Бесплатен Превозот Црна Модерниот Челик Селски Дрво Лизгачки Штала Вратата Песна Хардвер Собата за Една Врата
zoom_in

LWZH 16ft-20ft Бесплатен Превозот Црна Модерниот Челик Селски Дрво Лизгачки Штала Вратата Песна Хардвер Собата за Една Врата

DEN 12652.00 15815.04

Износот
check Това е достапна


LWZH Дрво Лизгачки Штала Вратата Хардвер Комплет Црна Челик Песна Штала Вратата Ролери за Една Врата
PLS ЗАБЕЛЕШКА : САМО на хардвер за полнење е за продажба, вратата панел не се вклучени. Овој хардвер за полнење е за една врата.
Ве молиме бидете сигурни дека вашиот ѕид е доволно силна да се откажам издувам на врата завртување пред да го купат.
Лесен за Инсталација : Сите додатоци и чекор-по-чекор инструкции со слики вклучени.
Долго Лизгачки Железнички : Високо квалитетен челик за високо губење на капацитетот.
Лизгачки Ролки : Квалитет, имајќи челик задржи тркала се одвива непречено и во песна.
Лизгачки штала вратата хардвер е популарно да се инсталира во спалната соба, студија соба, дневна соба, кујна, бања, плакар и сл. кој може да одговара со различни стилови и различни бои на вратите за едноставна и уметнички стил.
Push-pull отворање и затворање на начин заштедува многу простор кој е доста погодна за модерна декорација стил.
Ролки Слики
Поради едноставен дизајн на слајд, без инсталација искуство е потребно, само за да ги следат едноставни инструкции за инсталација.
Изберете Вратата Ширина и Лизгање Ролери
1) Потврдите Од Врата Ширина
Еден Вратата : Door Width=Вратата Отворање Ширина+100mm
Двојно Вратата : Door Width=(Отворање на Вратата Ширина+100mm)/2
Пример :
Една врата отворање ширина 800mm, вратата ширина најмалку треба да биде 900mm
Двојна врата отворање ширина 1500mm, вратата ширина најмалку треба да биде 800mm
Напомена : ве Молиме имајте во предвид 100mm е барем да ја додадете.
2) Потврди Должина на Лизгачки Железнички
Една Врата : Лизгачки Железнички Должина > Вратата Ширина*2
Двојна Врата : Лизгачки Железнички Должина > Вратата Ширина*4
Царинење од врвот на вратата на таванот е околу 6"; царинење помеѓу вратата панел и ѕидот е околу 5/8" ако се земе 1 3/5" дебела вратата за пример; Песна Додатоци
Инструкции За Инсталација :
1. Мерење на Ѕидот и Вежба Дупки
Различни лизгачки железнички големини бараат различни мерења и дупка quantites, ве молиме мерка прв и користете молив знак на ѕидот.
Тогаш ќе може да се вежба дупки како што е предложено. Ве молиме имајте во предвид ударни малку големина за дрвена врата е Φ5mm и бетонски ѕид е Φ10mm.
2. Инсталирајте Anchoring Завртки (Бетонски Ѕид)
ЗАБЕЛЕШКА! Дрвени Ѕид : Користете чекан да стиска на завртка, а потоа користете клуч за да свртување на завртката се додека не се фиксни.
3. Инсталирајте Лизгачки Железнички
4. Инсталирајте Лизгачки Ролери
Најдете лизгачки ролери мора прво, се измери големината и подготви линии, како што е подолу слики.
Обележете го местото каде што треба да се вежба дупки.

боја:
16FT 4876mm, 17FT 5181mm, 18FT 5486mm, 19FT 5791mm, 20FT 6096mm
Вратата Материјал:
Цврсто Дрво
Површина По Завршувањето:
Насликани
Вратата Тип:
полимер
Отворање Метод:
Притисни и Повлечете
Полнење Единица:
Сет
Главен Материјал:
Челик
Отворен Стил:
Лизгање
Лизгање Тип Врата:
Поделбата Врати
Позиција:
Внатрешни работи
Број На Модел На:
GBS-16-БАН~ GBS-20-ЗАБРАНА
Рамка Материјал:
Алуминиум легура
Тип:
Лизгачки Врати
боја:
Матирано Црна
Потекло:
Кина
Состојба:
Бренд Нови
Дрво вратата дебелина:
35mm-45mm
Дрво вратата ширина:
450 мм - 1400mm
Вратата Тежина Капацитет:
Максимална 200lbs врати, кои се поддржани.
Лизгачки железнички дебелина:
3/13 (6mm)
Лизгачки железнички ширина:
1 4/7(40mm)
Хардвер За Полнење Тежина :
3kg ~ 15kg
на врата завртување:
Не Се Вклучени

Слична стока во категоријата..