• Намалена цена
  • Ново
DIYKIT Безжична 4.3 инчен LCD Дисплеј Rear View Monitor Автомобил Огледало за Надгледување на IR Копија Автомобил Камера Паркинг Помош на Системот за Полнење
zoom_in

DIYKIT Безжична 4.3 инчен LCD Дисплеј Rear View Monitor Автомобил Огледало за Надгледување на IR Копија Автомобил Камера Паркинг Помош на Системот за Полнење

DEN 1836.00 2238.24

Износот
check Това е достапна


4.3" LCD ретровизорот Автомобил Следи Паркинг Помош на Системот за Полнење
Најдоброто решение за вашиот автомобил обратна систем Водоотпорен IR камера со широк приказ агол 2.4 GHz Wrieless видео пренос
Висок квалитет на TFT LCD монитор
2 канал видео влезови
Лесна инсталација
Тоа делува како нормален ретровизорот, и рефлектор автоматски ќе се појавува кога монитор е исклучен. Па може да се клип во текот на вашата оригинална огледало, и тоа ќе се покаже rearview слика, а тоа е поврзано со rear view camera, на задните видите слика ќе се појави на екранот автоматски кога обратен автомобил.
Следење :
Два влезови се двете видео влезови, еден за обратен камера, а на други за други видео опрема влезови, како што се DVD видео текст. Единицата само може да се прикаже на еден видео запис на текст во време и дава приоритет на видео текст 1. Генерално, ве молиме да се поврзете видео на текст 1 да го обратен камера, и влез 2 до видео опрема за забава.
Бидејќи обратен камерата е поврзан со вашиот автомобил е обратен светлина моќ кабел, кога ќе се јават на возилото наназад камерата ќе биде вклучен. И следење ќе се прикаже видео влез 1 чија сигнал доаѓа од обратен камера. Кога автомобил го напушти резервираат режим, обратен камерата се напојува од надвор. Мониторот ќе се префрлат на влез 2 екранот.
Камера :
Оваа CMOS задните видите Ноќ Визија/Водоотпорен/Боја за камерата да биде поврзан со вашиот во автомобил DVD плеер или ретровизорот.
Вграден-во 8 Инфраред Led диоди , со вградениот сензор за светло, можете исто така да имаат јасна визија и ноќе автоматски. Погледнете агол : Вертикална : 50 степени, Хоризонтална : 80 степени. Тоа лесно може да се монтира врз рачката од автомобилот задни худ или друго соодветно место.
2.4 G Безжичен предавател & receriver
Конвертирате било обратен камера со стандардна РКА конектор во безжична камера со оваа универзална предавателот и приемникот за полнење.
Ја елиминира потребата да се кандидира кабел должината на возилото, едноставно поврзете предавателот на камерата крајот и примачот на мониторот крајот.
Опсег на трансмисија : 8m-12м, На пократко растојание помеѓу режимите на камера и монитор, подобар пренос на сигнал, сликата може да се види јасно, без било какви пречки.
Внесете го "Р". Автомобил Огледало за Надгледување на екранот автоматски rear view image
Внесете го "N" или "D". Автомобил Монитор не се прикаже слика на екранот или ПОМОШЕН Видео сликата.
Со оваа точка, ќе може да паркираат вашиот автомобил лесно, speedily и безбедно.Тоа ќе бидат многу побезбедни за почетници, па дури и професионални возачи.Како што никогаш не се знае кога несреќа ќе се случи.

Алармот Тип:
Возилото Копија Камери
Бренд Име:
DIYKIT
Материјал Тип:
ABS
Жица или Безжично:
Безжичната
Guiding Line:
Yes
Леќа Материјал:
Пластични
Школка Материјал:
Пластични

Слична стока во категоријата..