• Намалена цена
  • Ново
за Хонда Спогодба Пилот Граѓански Одисеја CRV Spirior Одговара Град Crider Акура TL TSX Задните Видите Паркинг Обратна Назад до Безжична Камера
zoom_in

за Хонда Спогодба Пилот Граѓански Одисеја CRV Spirior Одговара Град Crider Акура TL TSX Задните Видите Паркинг Обратна Назад до Безжична Камера

DEN 480.00 599.52

Износот
check Това е достапна


Сите наши објекти се со мало поле и сите neccessary додатоци.
Ние сме производството во фабрика во шенжен, специјално производство со висока дефиниција добар квалитет автомобил додатоци. ниска цена, со одличен квалитет и најдобра aftersell услуга.Добредојдовте на масовно купување!
ќе имаме подобра цена за стари клиенти и wholesales.
сите производи ќе брод надвор од нашата фабрика во 1~2 работни дена по примање на вашата нарачка. И да биде тест 100% пред да го испратите производот до вас. Исто така, пакување многу добро.
оваа камера е одговара за
Хонда Спогодба 2003-2011
Хонда Пилот 2003 - 2012
Хонда Граѓански EK 1999 - 2000
Хонда Граѓански FD 2006 - 2012
Хонда Одисеја 1999 - 2003 Година
Хонда CRV 2006 - 2011
Хонда SPIRIOR 2013 -2015
Хонда Фит Седан(три boxs) 2014 - 2016 година
Хонда Град 2015 2016 Година
Хонда CRIDER 2014 -2016
Акура TL (2006)
Акура TSX (2004-2011)
Автомобил CCD 4 LED Ноќ Визија Копија Rear View Camera Водоотпорен HD 170 Степен Паркинг Помош rearview наназад
Главни Карактеристики
Слика Сензор : Нови Superhigh се чувствителни на Светлина Боја со Висок Квалитет Сензор
Сигнал Систем : PAL/NTSC
Резолуција : 480 TV линии (Enhanced) 648*488 Пиксели
Леќа Агол : 170 степени
Сетилните Област : 3.6 mm x 2.7 mm
Видео Излез : РКА/4 Pin Din, 1.0 Vpp композитен видео во 75ohms
Тековната Потрошувачка : Max. 150 м-р
Работен Напон : 12 V DC
Електронски Shutter : 1/50(PAL)/1/60(NTSC)~1/100,000 Секунди
Минимална Осветлување : 0.3 Лукс (ден), 0 Lux (со IR)
S/N Сооднос : Подобро од 48 DB
Работна Околина : -40 °C~ +80 °C, Rh 95% Max
Анти-вибрации : 10 g
Потрошувачка на енергија : 100m A
Активна Моќност : ≥1 W
Мин. Осветлување : 0.1 Лукс
Водоотпорен Одделение : IP68 (Заштитени од ingress на прашина и ефект на потопување помалку од 1 метар длабочина.)
Посебна Функција : Авто Бела Blance, AGC, Светлото Надомест на штета.
Жичен Камера Пакет Се Вклучени :
Една камера.
На еден општ прирачник.
Еден од 1,5 метри моќ Кабел.
Една 6 метри сигнал Кабел.
РКА Видео 2.4 GHz Радио Приемник Безжична Камера Пакет се Вклучени :
Една камера.
На еден општ прирачник.
Еден 2.4 GHz Предавателот со 1,5 метри кабел
Еден 2.4 GHz Приемник со 1,5 метри кабел
GPS Предавателот Приемник Безжична Камера Пакет се Вклучени :
Една камера.
На еден општ прирачник.
Еден 2.4 GHz Предавателот со 1,5 метри кабел
Еден 2.4 GHz Ресивер со Џек connetor
Жичен Камера со Следење
Еден монитор
Една камера.
На еден општ прирачник.
забавува 1.5 метри енергетски Кабли за камерата еден за Следење
Една 6 метри сигнал Кабел.
Камерата Безжична со Следење
Еден монитор
Една камера.
На еден општ прирачник.
Еден енергетски Кабли за Следење
Еден 2.4 GHz Предавателот со 1,5 метри кабел
Еден 2.4 GHz Приемник со 1,5 метри кабел
Hight Квалитет Лесно installion
безжичен комплет
Земете една минута ја добиете вашата камера стане безжична камера
2.

Напон:
12V
Бренд Име:
Fongent
Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Жица или Безжично:
Жица,Безжични
Материјал Тип:
ABS
Должина на Видео Кабел:
6M
Guiding Line:
Yes
Школка Материјал:
Пластични
Алармот Тип:
Предната Страна,Додатоци
Ноќ визија:
Поддршка Ноќ Визија
Водоотпорен:
Поддршка Водоотпорен
Работна околина:
-40 степен centigrade до +80 степен centigrade
како широк е приказ на агол:
многу широк, речиси 170 Степен
Видео излез:
РКА/4 Pin Din, 1.0 Vpp композитен видео во 75ohms
Резолуција:
480 TV линии (Enhanced) 648*488 Пиксели
Минимална Осветлување:
0.3 Лукс (ден), 0Lux (со IR)
Посебна функција:
Авто Бела Blance, AGC, Светлото Надомест
Сетилните Област:
3.6 mm x 2.7 mm
сензор на слика:
Нови Superhigh се чувствителни на Светлина Боја со Висок Квалитет Сензор

Слична стока во категоријата..