• Ново
54359700000 54359880000 Турбополнач Кор Турбо Кертриџ Chra за Рено Dacia Логан на Делови од Турбина 8200119854
zoom_in

54359700000 54359880000 Турбополнач Кор Турбо Кертриџ Chra за Рено Dacia Логан на Делови од Турбина 8200119854

DEN 4032.00

Износот
check Това е достапна


54359700000 54359880000 Турбополнач Кор Турбо Кертриџ Chra за "Рено" Dacia Логан на Делови од Турбина 8200119854
1. Сите Турбо Кертриџ се K418 Материјал
2. Сите Турбо Кертриџ се Избалансирани со Сертификација во внатрешноста на пакет
3. Двојно Пакување за да се обезбеди интегритетот на стоката.
Примена
За Dacia Логан 1.5 d Ci K9 K-700 2000 -
За "Рено" Clio II 1.5 d Ci K9 K-700 2000 - 2005
За Рено Kangoo јас 1.5 d Ci K9 K-700 2000 -
Турбо Дел Број & ОЕМ Број
54359880000 54359700000 54359880008 54359880002 54359700002 54359700008
8200022735 8200578338 8200119854 7701473673 820040903 14411-BN701
8200578317 13900-84 A00 8200268257
ЗОШТО ДА ГО ОДБЕРЕТЕ НАС?
Имаме многу години професионално искуство во производство на турбо и кертриџ, со врвна техника, сите наши турбо или chra се избалансирани, имаме најдобри инженер во тимот, и ние нудиме 1 година гаранција за сите нови производ, сите ние прифати големо наредби. Најдобар превозот услуга, како и, 1 работен ден од денот на испраќањето време и вообичаено се 2-3 работни дена.
За Турбо Неуспех :
6 најчестите грешки се :
1. Масло со глад
2. Масло контаминација
3. Влијание штета
4. Блокирани Моторот се издише
5. Преку забрзување на вратило и тркала
6. Топла затвори
Вообичаени причини за турбополнач неуспех :
1. Неправилното Подмачкување / Недостиг од одржување на
2. Странски објект штета Overspeeding
3. Прекумерен притисок на маслото
4. Висок километражата мотор
5. Моторот Му Недостасува Моќ
Следните ситуација укажуваат на турбо неуспех :
1. Црн Чад Издувни
2. Прекумерна Моторното Масло Потрошувачка
3. Сино На Издувните Гасови Од Цигарите
4. Турбо Бучни
5. Цикличниот звук од turbo
6. Масло излегуваат во јавноста од компресор печат
7. Масло излегуваат во јавноста од турбина печат
Нашите производи ќе не доаѓаат со упатство за инсталација, високо препорачуваме да се најдат професионален механичар да ви помогне да инсталирате тоа, тука се somecheck листата пред инсталација.
1. Заменете снабдувањето со нафта линии и приклучоци. Овие линии често се вклучени со распаднат нафта која ограничува масло проток и дренажа.
2. Не користи силикони или нишка лента
3. Бидете сигурни дека сите отвори на turbo се отворени и не се приклучок или ограничени off.
4. Исклучи гориво или исклучете го палењето и чудак мотор за најмалку 15 секунди или додека притисок на маслото е издигнат
5. Овозможи моторот да брзо неактивен (1,000 RPM) за 3 - 5 минути да седиште турбо фоки
6. Секогаш дозволувајте празен од на моторот за 3 -5 минути пред да се затвори, инаку турбо ќе продолжи да се вртат без масло за подмачкување и притисок
7.При промена на масло, бидете сигурни да се премиер на филтерот за масло

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Материјал Тип:
K418
Поставување на Возило:
Турбо Воздух Дози Турбополнач
Frequence Опсег:
турбо chra
Специјални Функции:
турбо кертриџ
Објектот Тежина:
1.5kg
Име На Модел:
KP35
Објектот Висина:
6inch
Објектот Ширина:
6inch
Објектот Должина:
6inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Автомобил Производител:
Рено
Модел Година:
2000-
Бренд Име:
ZYTURBO
Турбо Кертриџ за Автомобил:
dacia логан
моторот:
K9K-700
Турбополнач Дел Број 1:
54359880000 54359700000 54359880008
Турбополнач Дел Број 2:
54359880002 54359700002 54359700008
Турбополнач Споредба Број 1:
8200022735 8200578338 8200119854
Турбополнач Споредба Број 2:
7701473673 820040903 14411-BN701
Турбополнач Споредба Број 3:
8200578317 13900-84A00 8200268257
Турбо Chra Гаранција:
1 година

Слична стока во категоријата..