• Намалена цена
  • Ново
Колекции GTB2260VZK турбо core assy за Форд Ренџер 3.2 L DURATORQ 2011 - турбо полнач турбина кертриџ избалансирани топла turbo на продажба
zoom_in

Колекции GTB2260VZK турбо core assy за Форд Ренџер 3.2 L DURATORQ 2011 - турбо полнач турбина кертриџ избалансирани топла turbo на продажба

DEN 4013.00 5280.00

Износот
check Това е достапна

Колекции GTB2260 VZK турбо core assy за Форд Ренџер 3.2 L DURATORQ 2011 - турбо полнач турбина кертриџ избалансирани топла turbo на продажба

Стр leaser потврди дел број на вашиот стар турбополнач плоча
пред цел. Турбополнач Дел Број :
798166-0007 / 812971-0002 / BK3 Q-6 K682-РК, BK3 Q6 K682 RC 798166-07 812971-2
Ќе одговара на следните модели :
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Поставување на Возило:
моторот
Објектот Ширина:
15cm
Бренд Име:
Турбо DFO
Frequence Опсег:
703955
Име На Модел:
GTC1446MVZ
Специјални Функции:
турбо chra
Објектот Тежина:
2kg
Материјал Тип:
к18
Автомобил Производител:
Kia
Објектот Висина:
15cm
Објектот Должина:
15cm
Модел Година:
2010 -
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Одговара за автомобил 1:
За Форд Ренџер 3.2 L DURATORQ 2011-
Дел Број 1:
798166-0007 / 812971-0002 798166-07 812971-2
OE Број 1:
BK3Q-6K682-РК, BK3Q6K682RC
Модел:
GTB2260VZK
Година:
2011 -

Слична стока во категоријата..