• Намалена цена
  • Ново
Воки Токи Слушалки 2 Pin PTT Грлото МИКРОФОН Тајните Акустична Цевка Слушалка за полнење За Motorola Радио GP88 GP300 GP2000 CT150 P040 Црна
zoom_in

Воки Токи Слушалки 2 Pin PTT Грлото МИКРОФОН Тајните Акустична Цевка Слушалка за полнење За Motorola Радио GP88 GP300 GP2000 CT150 P040 Црна

DEN 592.00 821.76

Износот
check Това е достапна


Воки Токи Слушалки 2 Pin PTT Грлото МИКРОФОН Тајните Акустична Цевка Слушалка за полнење За Motorola Радио GP88 GP300 GP2000 CT150 P040 Црна
Опис : далечински микрофон со притисни за разговор копчето можете да клип насекаде. Микрофонот пренесува директно од вашиот грлото, па тоа не се чувствителни на бучавата во позадина. Најдобар квалитет транспарентен акустична цевка тешко може да се открие од страна на луѓето околу вас, и го штити вашето здравје од радио електромагнетни бранови зрачење. Ова е особено идеален за употреба во висока амбиентална средина, како што се возење, возење мотоцикли и велосипеди. И тоа е исто така се идеални за надзор цели и безбедноста на аеродромите, казина, толпата контрола на конвенции и концерти, и други работната средина и да бара дискретна комуникација. Грлото микрофон може лесно да биде скриен под јаки премногу. Две-пински стандарден дијаметар : Уво 2,5 mm стерео (врвот pin). Микрофон 3.5 mm стерео (дното pin). Простор на две-пински : 8mm. Боја : Црна Тежина : 50g
Компатибилност : За следниве Motorola преносни две начин радија :
за XTN Серија :
XTN446, XTN500, XTN600
за XTN XV Серија :
XV1100, XV2100, XV2600, XV4100
за XTN КСУ Серија :
XU1100, XU2100, XU2600, XU4100
за XTN СЕКИРА Серија :
AXV5100, AXU4100
за CLS Серија :
CLS1110, CLS1410, CLS1413, CLS1450, CLS1450 C, CLS1450 CB, VL50
за Motorola Дух Серија :
SV10, SV11, SV11 D, SV21, SV12, SV22, SV22 C, SU210, SU22, SU22 C, SU220 VHF / UHF Дух, Дух Про, Дух Pro+,
за Духот MU Серија :
MU11, MU11 C, MU11 CV, MU12, MU12 C, MU12 CV, MU21 C, MU21 CV, MU22 CVS, MU24 CV, MU24 CVS, MU24 CVST
за Духот MV Серија :
MV11, MV11 C, MV11 CV, MV12, MV12 CV, MV21 C, MV21 CV, MV22, MV22 CV, MV24 CVS
за ЦП Серија :
CP88, CP040. CP100, CP110, CP125, CP150, CP200, CP250, CP300
за GP Серија :
GP2000 , GP2100, GP300, GP308, GP68, GP88, GP88 S
за СП Серија :
SP10, SP21, SP50+, SP50
за КТ Серија :
CT150, CT250, CT450, CT450 LS
за ПРО Серија :
PRO1150, PRO2150, PRO3150
за P Серија :
P040, P080, P1225, P1225 LS
за DTR Серија :
DTR410, DTR550, DTR610, DTR650
за Други Серии :
GTI, geforce GTX, LTS2000, VL130, PMR446, ECP100, PR400, Маг Еден BPR400, EP450, AU1200, AV1200
за RDX Серија :
RDV-5100, RDV2020, RDU2020, RDU2080 DD, RDU4100, RDU4160 D, RDV2080 D, RDV5100
за FDC :
FD-150 A, FD-450 A, FD-160 A, FD-460 A
за Blackbox Серија :
Blackbox-V, Blackbox-U
Напомена : Доколку вашиот радио модел не се наведени погоре, ве молиме да видам друг објект или испратете ни го вашиот број на модел, тогаш, ние ќе ви помогне да се најде еден што одговараат за вас
Пакетот Вклучува 1* 2 Pin PTT Грлото Микрофон Тајните Акустична Цевка Слушалка за полнење за Motorola Радио
1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3) Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.

боја:
Црна
Фреквентен Опсег:
врз основа на радио
Тип:
Додатоци
Број На Модел На:
Акустична Цевка Слушалка за полнење За Motorola Радио GP88 GP300
Максимален Домет:
3km-5км
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
YIDATON
Воки Токи Тип:
Преносни
Складирање Канал:
врз основа на радио
Димензии:
Како слик прикажани
Разговор Опсег:
врз основа на радио
Is_Display:
No
Воки токи слушалки:
за Motorola радио
МИКРОФОНОТ на Тајните Акустична:
акустична цевка слушалка
Преносни радио:
двонасочна радио слушалки
Тајните Акустична Цевка:
двонасочна радио слушалка
за полнење за motorola:
МИКРОФОНОТ на Тајните Акустична
Воки токи додатоци:
Грлото МИКРОФОН Акустична Цевка Слушалка
Додатоци за радио:
слушалки за воки токи

Слична стока во категоријата..