• Ново
Бесплатен превозот DC-TCB03 Премиум квалитет 125mm 5 инчен дијамант tubor сечење нож за гранит и мермер
zoom_in

Бесплатен превозот DC-TCB03 Премиум квалитет 125mm 5 инчен дијамант tubor сечење нож за гранит и мермер

DEN 599.52

Износот
check Това е достапна


5 инчен 125mm дијамант турбо сечење нож
1. Опис На Производот :
Достапно во 5"
Дијаметар : 125mm (5")
Сегмент Висина : 8mm*2.2 mm
Арбор : 22.23 mm
Примена : Гранит
Сува и влажна употреба, подобри перформанси со вода
Континуирано rim овозможува сечење на меки.
Турбо сегмент за прашина отстранување и брзо расте.
Со заштитна забите, да се спречи undercutting.
За агол мелница, кружни пили, навивам покажувачот,итн.
Компанијата Информации
Diamant Cut & Абразивни CO.,ДОО, е основана во 1998 година во Дијамант Алатки и Абразивни индустрија.
Нашите главни производи се дијамант сегменти, видов ножеви, жица пили,дијамант абразивни, флексибилни дијамант полирање подлога, кат полирање влошки, купот на тркала, профилирање тркала, CNC-профилирање тркала, вежба битови, прст рутер битови, четки, абразивни блокови и electroplated tools, со различни спецификации. Сите овие производи имаат постигнато меѓународно напреден стандард и се широко се користи за сечење, брусење или полирање гранит, мермер, бетон, асфалт, огноотпорни, порцелан и стакло. Сите наши производи се под строга контрола на квалитетот.

Употреба:
Реновирање На Тимот
Сечилото Материјал:
дијамант
Број На Модел На:
DC-TCB03
Бренд Име:
casaverde
Број на Компјутери:
1 Компјутер
Големина:
5
is_customized:
Yes
Сечилото Тип:
Кружни Пили Ножеви
По завршувањето:
Други
сегмент heignt:
7mm
Арбор:
7/8-5/8
Големина:
125mm
Име:
дијамант сечење нож
Сечилото Материјал:
кружни пили сечилото
DIY Материјали:
Електрични

Слична стока во категоријата..