• Намалена цена
  • Ново
SmartYIBA 7RFID 8 Единици Стан Видео Спогодба Систем за Поддршка на лична Карта за Отклучување на Видео Врата Телефон Вратата Камера За Вила/Куќа
zoom_in

SmartYIBA 7RFID 8 Единици Стан Видео Спогодба Систем за Поддршка на лична Карта за Отклучување на Видео Врата Телефон Вратата Камера За Вила/Куќа

DEN 28174.00 30960.00

Износот
check Това е достапна


8 Единици Стан Спогодба Жичен 7" Видео Врата Телефон Видео Вратата за Влез Систем Спогодба Врата Home Security Комплет Камерата ги Следи Со RFID Keyfobs >>>Вовед 1 камера и 8pcs LCD боја следење, поддржување 1 зграда која има 8 домаќинства.Можете да видите и слушнете пред си на врата. 7 Инчен LCD екран притиснете копче на екранот,вратата одговарање, мониторинг и отклучување, двоен начин спогодба за Исклучување на вратата спогодба со врата dell колекции. 16 различни видови на вратата ѕвона chimes.Волумен, осветленоста и контрастот се прилагодливи. Мода и убав дизајн,кој исто така може да се користи за декорација на вашиот дом по дом. 700 TVL CMOS IR ноќ визија висока резолуција вратата следење на камера, лесно да го инсталирате,жичана конекција стабилност за домашни системи за безбедност. Може да се користи во апартмани, вили, хотели, канцеларии, во јавните згради.Видео поддршка спогодба 12 набљудувачите на безбедност и надзор опрема. Поддршка на RFID Функција, тоа може да се отвори за заклучување од страна на СМАРТ Картичка или RFID Keyfobs. Кога некој притиснете го копчето за повик за надворешна единица, тоа ќе активни затворен монитор, мониторот ќе се вклучи, прстен и да покаже на видео надвор. Така можете да видите кој е надвор, а Потоа можете да притиснете на одговор копче на мониторот да се зборува со луѓе надвор, го отклучите кодот и притиснете го копчето за одговор копчето повторно за да се стави крај на конверзија. Оваа 2-начин на комуникација е ефтин и ефективен начин да се зборува со странец на вратата, без всушност да отворање на вратата.
>>> Спецификации На 7 инчен TFT дигитални боја LCD екран за следење. Висока-резолуција ноќ визија, набљудување, јавување, зборување, отклучување, далечинска контрола. На дланка-бесплатни спогодба munication. Осветленоста, Chroma и Јачината на звукот прилагодливи. 16-хорда мелодија прстен за опција. >>>Технички параметар : Внатрешна Следи : Дисплеј : 7 инчен TFT LCD екран (16 : 9 dispaly). Резолуција : 800 X 480. Текст : AC 100-240 V 50 Hz-60 Hz. Излез : 15 V DC/1500m A. Случајот : АБС Инженеринг Пластика. Инсталација : Површинска монтажа. Отворено камера : Камера резолуција : 700 Lines. Камера : 1/3 Боја CMOS Камера. Вграден микрофон и звучник Адаптер : Од Монитор, DC15 V. Агол на гледање : (U/D/L/R, диплома) : 60/35/70/70. Конекција : 4 cored жица (До 12 монитори). Случај : Алуминиумски материјал, водоотпорна. Димензии : 122(L) x 276(W) x 45(H)mm. Поддршка на СМАРТ КАРТИЧКА. >>>Стандарден пакет 1 * паркинг (Надворешен Камера со доказ школка 8 * Внатрешна Следи 8 * Адаптер 1 * поврзување на кабел (16ft/5m) 1 * Перниче на завртки 1 * прирачник за Корисникот 2* RFID Keyfobs

Комплет За Конфигурација:
Еден до Осум Видео Doorphone
Метод На Конекција:
Жичен
Агол На Гледање (°):
92
моќност:
DC15V
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Samrt Дома Интерфејс:
No
Бренд Име:
SmartYIBA
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Број На Модел На:
V70E25301V8
IP Камера Интерфејс:
No
Големина:
7 inch
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Тип:
Спогодба Систем
Врата:
Yes
Екран Тип:
Боја На Екран На Допир
Технологија:
Дигитални
Одговарање На Режимот:
Hands-free
Сензор Големина(Инчен):
1/3
Зона За Внесување:
Никој
Водоотпорен:
Yes
Камерата:
боја
Резолуција:
800 x 480
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
моќност:
100-240V
Контрола На Пристап:
Поддршка

Слична стока во категоријата..