• Ново
торта 3D јастиви Selfie печатач печатење машина за кафе млеко колачиња selfie кафе печатач за продажба
zoom_in

торта 3D јастиви Selfie печатач печатење машина за кафе млеко колачиња selfie кафе печатач за продажба

DEN 32640.00

Износот
check Това е достапна

торта 3 D јастиви Selfie печатач печатење машина за кафе млеко колачиња selfie кафе печатач за продажба
Мастило тип : Јастиви мастило
Возачот тип : Топката систем
Медиумите дебелина : 8см-18cm selfie кафе печатач машина
KMAJET кафе печатење машина беше изработен како домашна кафе печатач , selfie кафе печатач машина е добар избор за влез на ниво на клиентите и специјални печатење бара со мали димензии и ниска цена.
Секој печатач доаѓа со следните додатоци :
Опис Количина 1 Боја на Мастило 4 2 Кафени Мастило 1 3 Мастило кертриџ 4 4 Сензор 2 5 мастило рефил шприц 4 6 Instorage USB 1 7 Прирачник 1 8 Дрвени Пакет 1
WIFI поддршка брзо печати Лесно Ракување selfie кафе печатач машина со економска Цена
ајде кафе печатач млеко уметност печатач машина спецификација :
Име :
selfie кафе печатач машина
Број На Модел На
KMA803 кафематот печатач
Max.Димензии На Печатење
11*11 СМ, 8 CM
Max.Резолуција
600*600 DPI
Печатач Глава
HP 802
Автоматско Одделение
Полу-Автоматски
Тип На Мастило
Јастиви мастило
Мастило Боја
C M Y K
Печати Висина
8 CM
Брзината На Печатење
20 S/кап
Мастило Систем
Мастило кертриџ
Температура
10℃- 35℃,Влажност, 20%-80%
Врска
USB2.0 ВИСОКА БРЗИНА
Моќ Бараат
AC220/110 V
Компјутер Sys
WINDOWS СИСТЕМ ОСВЕН WIN 7
Печатач Тежина
18 KG
Печатач Големина
41*43*47 CM
Картон Големина
53*50*54 CM
Картон Тежина
22 KG
Храна Flatbed Инкџет Млеко Уметност Кафе Печатач Печатење Машина Кина
Чоколадна торта и печатач
Јастиви Пена Печатач
ајде кафе печатач млеко уметност печатач машина Карактеристики :
1 selfie кафе печатач машина може да печатење на сите видови на храна. Секој еден може да се печатат како единствена еден со шарени слика;
2.Тоа е лесно да се работи на оваа машина. една клучна работа!
3. кафе продавница млеко кафе машина прифаќа HP printheads за печатење на високо-квалификувани слики;
4.Таа донесува одделени касети да се реализира на оддалеченост од шест бои, што помага да се намали отпадот на мастила во голема мера;
5.Со супер висока цена перформанси, ова selfie кафе печатач машина може да им помогне на мали претпријатија & продавници за кафе;
6. selfie кафе печатач машина Реализира високо-квалификувани за печатење за да создадат вредност за целото претпријатие во вистинска смисла на зборот. 7. selfie кафе печатач машина е со мала тежина дизајн, тежина 18kgs само, може да се испраќаат и се лесно ајде кафе печатач млеко уметност печатач машина софтвер selfie кафе печатач машина доаѓа со софтвер, поддршка на телефонот случај печатач постојат илјадници икони во sofware , која прави кафе што повеќе да се забавуваат! Софтверска поддршка wifi печатење
selfie кафе печатач "мастило" "мастило" е за јадење, тоа е царот на јастиви пигмент, MSDS одобрени постојат обоени "мастило" и cofee боја "мастило" за опција
Производ Прегледи
Евтини цена 2017 најпопуларните јадење храна кафе печатач млеко уметност, 3 D млеко уметност кафе машина печатач со WIFI функција
Печатење Примерок
Гаранција
1.

боја:
Бела
Напон (V):
110V, 220V
Функција:
Кул Допир Надворешноста
Број На Модел На:
KMA-803
сертификација:
CE
Моќност (W):
25w
Бренд Име:
FUqi
Заменлив Плочи:
кафе

Слична стока во категоријата..