• Намалена цена
  • Ново
Турбо кертриџ TD04L 49377-07440 076145701L CHRA за ФОЛКСВАГЕН Crafter ТД 136/163 HP 2.5 TD BJM BJL06 076145701F 076145701H 076145701E
zoom_in

Турбо кертриџ TD04L 49377-07440 076145701L CHRA за ФОЛКСВАГЕН Crafter ТД 136/163 HP 2.5 TD BJM BJL06 076145701F 076145701H 076145701E

DEN 4171.00 5280.00

Износот
check Това е достапна


Турбо кертриџ TD04 L 49377-07440 076145701 L CHRA за "ФОЛКСВАГЕН" Crafter ТД 136/163 HP 2.5 TD BJM BJL06 076145701 F 076145701 H 076145701 E
Турбополнач Дел Број :
49 T77-07440 49377-07440 49377-07405
49377-07404 49377-07403 49377-07401
ОЕМ број : 076145702 A 076145702 AX 076145702 AV 076145701 L 076145701 F 076145701 H 076145701 E 076145701 B
Одговара за
Кертриџ за "Фолксваген" Crafter 2.5 TDI 136 КС Моторот : BJM / BJL од Јануари 2006
Кертриџ за "Фолксваген" Crafter 2.5 TDI 163 КС BJM / BJL од Јануари 2006

Crafter-Година:
2011,2012,2009,2013,2008,2010
Објектот Тежина:
1.5
Специјални Функции:
моторот
Поставување на Возило:
моторот турбополнач
Другиот Дел Број:
076145701H 076145701E 076145701B
За Возило Брендови/Модел:
Фолксваген
Фолксваген Модел:
Crafter
Земја/Регион на Производство:
Кина (Копно)
Осветленост Дел Број:
076145702A 076145702AX 076145702AV 076145701L 076145701F
Објектот Ширина:
15
Објектот Висина:
15
Материјал Тип:
железо к18
Производителот Дел Број:
49T77-07440 49377-07440 49377-07405 49377-07404 49377-07403
Објектот Должина:
16
Гаранција:
12 месец
Materinal:
железо к18
Дел Број 1:
49T77-07440 49377-07440 49377-07405 49377-07404 49377-07403
Дел Број 2:
076145702A 076145702AX 076145702AV 076145701L 076145701F
Дел Број 3:
за Фолксваген Crafter 2.5 TDI 163 КС BJM / BJL од Јануари 2006
тип 1:
076145701H 076145701E 076145701B турбо полнење / турбо core
тип 2:
турбо chra / турбо кертриџ
ОДГОВАРА ЗА:
за Фолксваген Crafter 2.5 TDI 136 КС Мотор
Одговара за 2:
за ФОЛКСВАГЕН Crafter 2.5 TDI 136 Кс

Слична стока во категоријата..