• Ново
Бренд Нови 26/27.5/29er Планински велосипед мет UD целосна јаглерод влакна велосипед диск сопирачки, MTB wheelset јаглерод clincher rim Бесплатен превозот
zoom_in

Бренд Нови 26/27.5/29er Планински велосипед мет UD целосна јаглерод влакна велосипед диск сопирачки, MTB wheelset јаглерод clincher rim Бесплатен превозот

DEN 14063.52

Износот
check Това е достапна


26" големина на :
27.5" големина на :
29" големина : ОПИС & МАТЕРИЈАЛИ
Големина : 26/27.5/29" (ве молиме изберете ја вашата омилена големина)
Модел : 25мм висока clincher rim (26" е 23mm височина)
Rim ширина : прибл 30мм (26" е 26mm ширина)
Крај : мет ; сјај (default мет)
Материјал : UD / 3 K / 12 K целосна јаглерод влакна (default UD)
Дупка грофот : 28 или 32 дупки
1pair wheelset (една пред и една задна wheelset и 1pair skewers)
9mm оска , пред хаб 100mm, задна осовина 135mm
Се користи за 8/9/10 брзина SHIMANO/SRAM freewheel, ако ви е потребна за употреба за CAMPAGNOLO freewheel,ве молиме во ред "забелешка" кажи ми.
Тежина : околу Предните тркала 850g(29"), Задните тркала 1050g(29"), skewers 120g
Велосипед Тип : Планински велосипед
Помина Европа EN14766 Стандарди и ЈАПОНИЈА JIS Стандарди.
Погоден за диск кочница само. s ix ноктите поддршка.
Една година гаранција за квалитет Напомена : Кина Пост Воздух Mail е многу бавно, просечното време на испорака е за 30 дена, но понекогаш мора да почека за 45-60days.Ако ви треба нашиот производ во итност, ве молиме да не избере Кина Пост Воздух Mail. Ние препорачуваме да изберете ЕМС . Ние се посвети на себе си да се направи со висок квалитет, но со евтини цена јаглерод велосипед делови, Ние го поздравуваме соработници од целиот свет да трговија на големо и нарачана. Што повеќе, можеме да го прифатиме DIY за производи, како што се додавање на вашето име, промена на бојата и вашиот претпочитаат Испорака :
1 пратката е бесплатен превозот преку воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели со авион mail.
2 Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас. 3 за време на Испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели 4 Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.
5 Настава : превозот времето е зависи од купувачот 's царинење време или виша Сила. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро.
По-продажбата на услугата :
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини :
1 Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.

боја:
26er 041 042 центар, 26er 711 712 центар, 27.5 er 041 042 центар, 27.5 er 711 712 центар, 29er 041 042 центар, 29er 711 712 центар
Бренд Име:
SPOMANN
Применливи Велосипед:
Планински Велосипеди
По завршувањето:
мет ; сјај (default мет)
Систем За Сопирање:
Диск сопирачки
Број На Модел На:
26/27.5/29-W3
is_customized:
Yes
Тркала Материјал:
3K / UD / 12K целосна јаглерод влакна(default UD)
Зборуваше Дупка:
28 или 32 дупки
Големина:
26/27.5/29
1pair wheelset:
еден предните тркала и еден задните тркала и 1 пар skewers
Карактеристики:
собрани се заврши вклучуваат краци и центри и skewers
државната:
100% нови

Слична стока во категоријата..