• Ново
Фабриката на големо евтини цена Бела боја стп редовни cleats (големина 4X10X H12mm) за стп времето појаси
zoom_in

Фабриката на големо евтини цена Бела боја стп редовни cleats (големина 4X10X H12mm) за стп времето појаси

DEN 3936.00

Износот
check Това е достапна


На времето појас е не-лизгање механички диск појас и терминот може да се однесува на или :
Заби појас, флексибилен појас со заби украсениот кон својата внатрешна површина
Времето појас (camshaft), а заби појас користи за да се вози на camshaft(s) во рамките на моторот со внатрешно согорување
1, Модел : AT5
2, Материјал : СТП
3, Карактеристики : Non-лизгање механички диск појас
4, Одговараат за : Раб-мелење машина
5, Испорака : Рок 3-15 дена(зависи од акции)
6, Работна температура : во Рамките 110 centigrade
7, Сертификација : BV/TUV/SGS/ISO9001
8, Големина : ОЕМ или ODM барање
9, MOQ : 50 PCS
10. Нуди најдобра услуга во секое време, насекаде
Пакување
1 BUC во поли торба или пластична кеса
На картонска кутија е basiced на големината на појас
Картон марка : ОЕМ
Ширина(mm)
16
25
32
50
75
100
Номинална оптоварување на отворањето ремени(N)
2180
3890
4760
7760
11780
14750
Максимално оптоварување на thermoweld ремени(N)
1090
1945
2380
3880
5890
7375
Кршење оптоварување на отворањето појас(N)
9480
15470
19800
32440
49650
65860
Тежина(кг/mm)
0.09
0.14
0.18
0.30
0.43
0.58
ljsd

Ширина:
10mm
Должина:
4mm
Број на Компјутери:
100pcs
Тип:
времето појас
Материјал:
PU
Standard or Nonstandard:
Nonstandard
Број На Модел На:
AT5
Функција:
не-лизгање
тензија:
Моќно
Големина:
ОЕМ И ODM
Теренот:
5mm
Употреба:
авто резервни делови, CNC машини дел,пренос на окно
јадро:
Нерѓосувачки Челик
боја:
транспарентен , слонова коска, бела

Слична стока во категоријата..