• Намалена цена
  • Ново
Нова секси женски црна латекс вест блузи без ракави кошули гума блузи / waistcoat
zoom_in

Нова секси женски црна латекс вест блузи без ракави кошули гума блузи / waistcoat

DEN 845.00 1056.00

Износот
check Това е достапна


Нова секси женски црна латекс вест блузи без ракави кошули гума блузи / waistcoat
Материјал : 100% природен латекс
Големина : M само
Дебелината е 0.40 mm(0.016 инчен), тоа е оптимално за двете флексибилност и endurability. Тоа се чувствува само како втора кожа! Направени од страна на мувла, така што не може да биде сопствени направени.
Облечен Во целина латекс облека се дизајнирани да бидат тесни-монтирање. Затоа тие може да биде тешко да се стави на без помош на лубрикант. Постојат 3 главни методи на подготовка на латекс catsuit за носење.
(1) Лесно прашина внатрешноста на облека со talc пред ставање на, бидејќи скитници talc и прашина е многу видливи против гума.
(2) Употребата на силиконски-лубрикант, како што се "Ерос Bodyglide" или "Ерос Култот Облекување Помош". Нанесете тенок слој во внатрешноста на облека и вашата кожа, ако е потребно.
(3) третиот метод на намалување или елиминирање на високо триење на латекс кога облекување е да chlorinate гума.
Гума лесно можат да бидат означени или искинати со ноктите ако прекумерна сила се користи при влечење на вашата облека. Бидете сигурни дека вашата облека е добро подмачкано или talced. Вие исто така може сакаат да носат еден пар на светлината памучни ракавици за да се избегне било каква штета
Кога се справувате со латекс со голи раце бидете сигурни дека тие се чисти пред да дојдат во контакт со вашата облека. Бидете свесни дека гума може да бидат обоени трајно браун ако во контакт со бакар, месинг или бронза - се грижи со бакарни монети
Никогаш не се изложуваат на латекс да етерични масла
Никогаш не се изложуваат на вашата облека да гол пламен и оган што гори гума
Полирање
Вашата облека ќе се доставуваат до вас од unshined. Да блесне, ние ви препорачуваме да се користат силиконска основа полски, како што се "Ерос Bodyglide" или " Ерос Култот Облекување Помош
Никогаш не сјај за користење на мебел полски и да се избегне на база на масло масла и креми како овие уништи гума.
Не се фаќа за надворешната површина на вашата облека премногу тешко, или со груба ткаенина, како на сјајни површини може да бидат трајно рбет.
Чистење
Може да ги гума облека во чиста, млака вода. Избегнувајте детергенти и сапуни. Секогаш ја избрише секоја солза од вишокот на вода со мека крпа и оставете го да се исуши рамни или спушти слушалката за да се капе сува. Гума може да биде изгребани ако протри премногу тешко, па бидете нежни.
Никогаш не ја собори сува, суво чистење или железо вашата облека.
Складирање
Латекс облека најдобро се чуваат спушти слушалката во шкафот далеку од извори на топлина, светлина (особено светли сончева светлина и силна УВ светлина која ќе се деградира светло обоените алишта), метал, масла, растворувачи, greases и оган.

Големина:
M
Бренд Име:
LarpGears
Материјал:
Латекс
Материјал:
100% чиста латекс
боја:
Црна
Големина:
M
Дебелина:
0.38-0.4 mm
Is_custom направи ?:
No

Слична стока во категоријата..