• Намалена цена
  • Ново
Жешка Нов Готвење Млеко Храна Кафе Нерѓосувачки Челик Сензор Големи Dial Термометар
zoom_in

Жешка Нов Готвење Млеко Храна Кафе Нерѓосувачки Челик Сензор Големи Dial Термометар

DEN 88.00 97.92

Износот
check Това е достапна

Опис Покажувачот термометар, погодно да се носат, убави и издржлив, лесен да се набљудува површината на голем број Меур млеко/млеко меур температура од околу 60 ~ 65 °;Бебе млеко температура од околу 40 степени;Кафе температура од околу 80 ~ 90 ° Овој сензор на температура на делови само во игла делови (за совет до 1.5 cm), не треба да се фрли во сите, ова не е целосно затворена дизајн, дури и во вода, не ќе биде оштетен. Ве молиме да користите правилно Складирање методи : постојана температура на чување Материјал : не 'рѓосувачки челик Должина : околу 13.5 cm/3.14" Dial дијаметар : за 4cm/1.57" Температура мерен опсег : -10° 110° Боја : Сребро Количина : 1pc Dial површина е направена на експлозија-доказ стакло, може да издржи високи temperatur Перформанси и предности : брзо читање, сондата сензор е силна, може точно да се измери Во тавата и сондата се направени од не ' рѓосувачки челик, безбедност и заштита на животната средина лесно да се носат Производ за употреба : На контрола на температурата може да се користи за млеко, исто така може да се измери други течни пијалаци температура, мулти-цел Пакет вклучува : 1 x Млеко Термометар

Бренд Име:
OOTDTY
Стил:
Вградени
Големина На Дисплеј:
7 Инчи & Над
Моќност Тип:
Никој
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
100°C - 119°C
Употреба:
Апарати за домаќинство
Број На Модел На:
3W180323
Теорија:
термометар

Слична стока во категоријата..