• Намалена цена
  • Ново
3meter/10ft Висока Температура К тип 100mm Сонда Сензор од не ' Рѓосувачки Челик Thermocouple
zoom_in

3meter/10ft Висока Температура К тип 100mm Сонда Сензор од не ' Рѓосувачки Челик Thermocouple

DEN 98.00 108.00

Износот
check Това е достапна


Карактеристики :
100% Сосема нов и висок квалитет
Стабилен и сигурен.
Издржливи во употреба.
Одговара на сите наши температура контролори.
Оваа ставка беше тестиран во добра работна состојба .
Овозможува формирање и свиткување на thermocouple без ризик на напукнување.
Спецификации :
Оперативен Температура : 0 - 400°
Сондата Материјал : Нерѓосувачки Челик
Сондата Дијаметар : 5mm /0.196 инчен
Теми големина : прибл. 8мм
Сондата Должина : 100mm / 3.937 инчен
Кабел Должина : 3m
Кабел За Надворешни Оклопна : Нерѓосувачки Челик Плетење
Кабел За Внатрешна Изолација : Fiberglass
Конектор : Лопата Тип
Пакетот вклучува :
1 Pcs на К Тип Thermocouple
Answer : ___________________________ Note :
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.
Ве молиме овозможи 1-3мм мало отстапување се должи на рачно мерење. Ви благодариме!

Бренд Име:
OOTDTY
Стил:
Вградени
Големина На Дисплеј:
1.9 Инчи & Под
Моќност Тип:
Никој
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Мерење На Температурата:
49°C & Под
Број На Модел На:
-
Употреба:
Апарати за домаќинство
Теорија:
Сензор На Температура На
Тип На Единица:
парче

Слична стока во категоријата..