• Намалена цена
  • Ново
FUMAT Американски Креативни Тифани Грозје Дневна Соба и Кревет Соба Таванот Светлина Европската Обоено Стакло Светла за Уметност LED Светилки на Таванот
zoom_in

FUMAT Американски Креативни Тифани Грозје Дневна Соба и Кревет Соба Таванот Светлина Европската Обоено Стакло Светла за Уметност LED Светилки на Таванот

DEN 16093.00 18933.60

Износот
check Това е достапна


Известување Во Aliexpress.com не може да пребарувате клучен збор "тифани" сега. Бидејќи веб-сајт мора да се заштити Тифани Накит права и интереси. Pls да пребарувате # FUMAT стакло светилка # наместо #Тифани Светилка# Благодарам. Опис на производот Материјал : метал, стакло Стил : Тифани Основни вида : LED E27*2 Моќност : 40 W Димензии : Дијаметар : 40cm Висина 22cm Напон : 110 V-120 V 220 V-240 V Боја : види на сликата Гаранција : 1 година Пакет Тежина : 6.5 кг Пакување големина : 37*37 *28 CM Добро за : трпезарија, спална соба, ходникот , дневната соба, Кујната, студија и така натаму. Вистински шут
Плаќање
Банкарски Трансфер,Western Union,T/T,И така натаму.
Испорака
*Брод во светот од Њујорк со USPS / Федекс, и од Кина од DHL, UPS-от,ТНТ, EMS и така натаму.
* Купувачот е одговорен за сите применливи царината, на увозни давачки, и VATs. Ако имате било какви прашања, ве молиме потврдете со вашиот царински пред да купите.
*Ние може да го прогласам за пакет со пониска вредност.
Услови
*30days. гаранција од купените датум. Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати на неисправни објект.
*Ние ќе им понуди замена, reshipment, или наплата за да бидете сигурни дека сте 100% задоволни ако сте примиле неисправни или погрешен точка .објектот е оштетен за време на транзитот или неисправни објектот не е како што е опишано.
*Се врати ставки треба да содржи оригиналното пакување и сите додатоци.
*Ве молиме контактирајте со нас, доколку постои било каков проблем со производот. Ние сме тука да ви помогне & решавање на сите прашања.
Повратни информации
Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме да ни остават позитивен фидбек.
Ако сте незадоволни од било која причина,plese ни даде МОЖНОСТ ДА се НАПРАВАТ НЕШТАТА ДЕСНО пред да ја напушти негативни/неутрален повратни информации. Star-резултати се многу важни .

Тип На Објект:
таванот светла
сертификација:
УЛ,CE,CCC
Напон:
90-260V
Извор На Енергија:
AC
Тело Материјал:
Стакло,Железо
Употреба:
празник
Број На Модел На:
FUMAT таванот светилка
База Тип:
E27
Број на извори на светлина:
2
Материјал:
Легура
Бренд Име:
FUMAT
Заврши:
никел
Гаранција:
1 година
Осветлување Област:
10-15square метри
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Прекинувач:
Никој
Е Светилки Вклучени:
Yes
Карактеристики:
уметноста стакло таванот светилка-35b
Е dimmable:
No
Стил:
Арт Деко
Инсталирајте Стил:
Површината монтирани
Примена:
Трпезарија
Техника:
Рачно изработени
Тип На Објект:
Уметноста стакло таванот светилка
Абажур материјал :
стакло таванот светлина
Абажур Боја:
мулти боја
Стил:
Гроздобер грозје сенка таванот светла
Функција:
Обоено стакло таванот светилка
Занает:
Рачно изработени
Нарачана:
Yes
Напон:
110-130V 220-240V
оригиналниот:
Кина
Извор На Светлина:
LED E27 топло бела

Слична стока во категоријата..