• Намалена цена
  • Ново
Squre светлата Камион 60w 4x6 инчен LED Фарови бела светилки drl за Ford Сонда Chevrolet автомобил додатоци црна 2 компјутери
zoom_in

Squre светлата Камион 60w 4x6 инчен LED Фарови бела светилки drl за Ford Сонда Chevrolet автомобил додатоци црна 2 компјутери

DEN 2462.00 2592.00

Износот
check Това е достапна

Автомобил Осветлување ТОЧКА Одобрени 60w 4x6 инчен LED Фарови бела светилки drl за Ford Сонда Chevrolet автомобил додатоци (црна,2 парчиња) Спецификација : Големина(Една Работа Светлина) : 6.7 * 4.33 * 3.15 инч
Светлината излез : висока зрачна 4500 lumens на собранието / низок зрак 2800 lumens на собранието
Температура на бојата : 6000 K-6500 K
LED wattage : 60w
Работен напон : DC 9 V да 32 V
Оперативен amperage : 3А да 12 V
Водоотпорен стапка : IP67
Животен век : повеќе од 60.000 часа
Приклучок : Фабрика H4 приклучок со hi/lo beamn/светилки drl functio
Карактеристики :
Направени од страна на DOT одобрени & ОЕМ одобрени &ISO сертифицирани производители во материјалите кои ги исполнуваат или надминуваат строги барања, ОЕМ
Професионалната инсталација е високо препорачливо Возило Fitment
Се вклопат за повеќето возило со печат од позиционите
Едноставна plug-and-play дизајн
Секое парче доаѓа со 15-LED запечатени зрак светлина и toughen ПММА леќа со H4 приклучок
Направени од високо квалитетни црни алуминиумски домување со ПММА леќа
Plug and Play
Апликации :
FREIGHTLINER FLD120 112 FLD
Peterbilt Правоаголна Фарови 378 379 357
Kenworth T800 T400 T600 W900 B W900 L Класичен 120/132 HK Класичен
сите други возила со 4 X6 инчен светлата
Пакет Се Вклучени :
2x 60 W led фарови
Вашиот парцела ќе бидат испратени во рок од 1~3 работни денови од цел е платена. Стоките ќе бидат испорачани од Кина од страна на DHL, Fed Ex, UPS-от, ТНТ, EMS, Кина Пост Воздух Парцела, e Packet, CDEK, Aremax, 139 ЕКОНОМСКИ Пакет или други превозот методи за повеќето земји, времето за испорака зависи од дестинацијата и превозот метод, обично е 3~25 дена. Испорака до оддалечените области ќе потрае подолго време.
Ве молиме да ни овозможи со вашата целосна адреса, поштенски код , име и презиме и коректно телефонски број за да се осигура вашата пратката може да биде успешно доставени до вашата адреса.
! ИЗВЕСТУВАЊЕ !
Кога стоката се оди преку царината, тоа може да предизвика должност која треба да се плати од страна на корисниците. Во оваа ситуација, ве молиме понуда поврзани документи да помине низ формалностите на царинење, така што ќе може да добијат производи во времето.
На производи во нашата продавница доаѓаат со 6 месеци гаранција. Ако вашиот објект се скршени во текот на користење, во овој период, ве молиме да ни испратите фотографии или видеа на објектот. Откако ќе се потврди дека штетата е предизвикана од проблеми со квалитетот, ние ќе го препрати на нови една за вас, или за наплата на вашиот оригиналниот метод на плаќање во зависност од вашата ситуација.
Доказ за корисникот за LED светла :
Ве молиме да ни испрати јасни фотографии на крушка, покажувајќи со моќ и со исклучување соодветно.

Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
ESYAUTO
Температура На Боја:
6000K
Чип Собранието Тип:
SMD
Извор На Светлина:
LED
Автомобил модел:
За Автомобили
Автомобил Марка:
За Chevrolet Автомобил
Wattage:
60W
Лер Зрак Тип:
место
Напон:
12V
Големина:
6.7 * 4.33 * 3.15 инч
Моќност:
60W
Лумен:
Здраво зрак 4800LM,Ете Зрак 2800LM
Температура На Боја:
6500K
Работен напон:
DC 9V да 32V
Водоотпорен го оценувате:
IP67
Животен век:
повеќе од 60.000 часа
Led Чип Производител:
Други

Слична стока во категоријата..