• Намалена цена
  • Ново
AOTOMONARCH Автомобил Светла H7 H4 LED H1 H3 H8 H9 H11 9005 9006 9007 9008 880 881 H27 Автомобили Accessoires Магла Светлината Led Сијалица EJ
zoom_in

AOTOMONARCH Автомобил Светла H7 H4 LED H1 H3 H8 H9 H11 9005 9006 9007 9008 880 881 H27 Автомобили Accessoires Магла Светлината Led Сијалица EJ

DEN 859.00 1652.16

Износот
check Това е достапна


Ве молиме да проверите дали вашиот автомобил треба декодер пред купување, . H7 H4 ДОВЕДОА Автомобил Светла H1 H3 H8 H9 H11 9005 9006 9007 9008 880 881 H27 Автомобили Accessoires Магла Светлината Led Сијалица Приклучок Тип : H13 : Hi-Lo Зрак ( 72 W/ висока зрак, 72 W/ низок зрак) 9007 : Hi-Lo Зрак ( 72 W/ висока зрак, 72 W/ низок зрак) 9004(HB1) : Hi-Lo Зрак ( 72 W/ висока зрак, 72 W/ низок зрак) 9003/H4(HB2) : Hi-Lo Зрак ( 72 W/ висока зрак, 72 W/ низок зрак) H11 : еден Зрак (72 W/set, 36 W/сијалица) H7 : еден Зрак (72 W/set, 36 W/сијалица) H1 : еден Зрак (72 W/set, 36 W/сијалица) H3 : еден Зрак (72 W/set, 36 W/сијалица) H27(880) : еден Зрак (72 W/set, 36 W/сијалица) 9006(HB4) : еден Зрак (72 W/set, 36 W/сијалица) 9005(HB3) : еден Зрак (72 W/set, 36 W/сијалица) Основна Спецификација :
Моќност : 72 W / 2 PCS Влезен напон : DC9 V-36 V Работен напон : DC12 V-24 V Посебна светлина : увоз обичај КОЧАН извор на светлина(светлина ефикасност стигнат до 130lm/W) Флукс : 6400 LM/2 PCS Агол на Гледање : 2 страни 280 емитуваат Топлина дисипација : интеграција на алуминиум радијатор и исклучување на вентилаторот при висока брзина на животниот век : 30000 Hours Применливи тип : H7 LED, H4 LED, led диоди Пакет се Вклучени :
2 парчиња Авто светилки+ 1 Кутија+ 1 англиски инсталација упатство
Answer : ___________________________ NOTE : Не Suitebale за 24 V Возило Производот мора да биде професионална инсталација персонал за инсталација; Пред инсталацијата, ве молиме отстранете го возило батеријата катоден; По инсталацијата, ве молиме проверете жици и инсталацијата се abonrmal.Потврдете делови taurness одговор дали постојат пропусти; По инсталацијата, ве молиме тест на производот функција е нормално. Ако имате било какви прашања, слободно контактирајте со нас. На начин да се справи со цел проблеми :

Тип Socket:
H1, H11 H8 H9, H3, H7, H27 880 881, 9004/HB1 Hi/Lo, 9007/HB5 Hi/Lo, 9008/H13 Hi/Lo, 9005/HB3, H4/9003/HB2 Hi/Lo, 9006/HB4
Тип На Објект:
Извори На Светло
Бренд Име:
AOTOMONARCH
Температура На Боја:
6000K
Чип Собранието Тип:
КОЧАН
Автомобил модел:
H4 H7 H8 H9 H11 9005 9006 9007 9003 HB2 HB3 HB4
Лер Зрак Тип:
Комбо
Извор На Светлина:
LED
Wattage:
72W/set
Напон:
12V
Автомобил Марка:
За Ауди/BMW/Ford/Тојота/ ФОЛКСВАГЕН /Хонда/Chevrolet
Автомобил модел:
За bmw e39/e60/e46/e90/e36
Влезна Моќност:
L/36W, H/36W
Оперативен Напон:
DC8-42V
Работен напон:
DC9-20V
Прозрачна Флукс:
L/3200LM, H/3200LM
Животен век:
>30000h
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Примена:
Автомобил Светла, Светло За Магла
H7 ЛЕР Светилки Сијалица:
H4 Led Светилки Сијалица
Инсталација:
Игра и приклучок

Слична стока во категоријата..