• Намалена цена
  • Ново
Јулија Kui Вистински Фотографии Цветни Печати бал венчаница Лажичка Beading 3D Appliques Булчински Gown Облека Де Mariage Сопствени Направени
zoom_in

Јулија Kui Вистински Фотографии Цветни Печати бал венчаница Лажичка Beading 3D Appliques Булчински Gown Облека Де Mariage Сопствени Направени

DEN 15354.00 20472.48

Износот
check Това е достапна


Свадба Фустан
Кога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно како подолу : 1. Ве молиме проверете со вашиот Биста големина , Половината Големина , Хип Големина , Природно висина со нашите стандардни димензии,а ако не сте сигурни за вашата големина, тогаш ве молиме пишете на нашата служба за корисници, ви благодариме; 2. Исто така, Кина Пост Воздух Mail е многу бавен , па кога ќе изберете Кина Пост Воздух Mail, ве молиме проверете дали времето е во ред за тебе, и Ако ви треба фустан Итна , тогаш можете да изберете e-ЕМС Express, EMS Express, DHL Express, ПРОЗОРЦИ и др, овие се Изразат голема брзина,ви благодариме.
3. Исто така, ние може да ви обезбеди најдобар квалитет и услуга, па изберете нас,вашето право да изберат . 4. И овој фустан е во парк,и како и обично ние може да се испрати на фустани за вас во 2~3 работни дена по вашата исплата ,ако Costom Направени,за 10 дена ќе испрати вашиот фустан надвор,ви благодарам.
За Сопствени Направени Фустан, ве молиме да ги пополните формата подолу и да понудат на нас кога ќе го поставите цел. 1. Биста : Cm/2 Инчи. Половината : См/3 Инчи. Колковите : Cm/4 Инчи. Шупливи До Подот Без Пета : Cm/5 Инчи. Природна Висина : Cm/6 Инчи. Висина на високи Потпетици : Cm/7 Инчи. Фустан Затворање(Патент или Чипка?) : (Обично ние recommand Чипка) 8. Фустан во Боја( ве Молиме изберете Боја Бр. од нашите Боја Шема) : Боја на No. 9. Носат Датум : 10. Било кои други посебни барања ако имате исто така pls дозволете ни да знам,ви благодарам.
(а) (б) (в) (г)
(а) рамо до Рамо Од работ на рамо приклучок, мерка низ назад кон иста точка на другото рамо. (б)Арм Должина (за облека со долги ракави) Арм Должина - Мерка од рамото точка на зглобовите. (в) Armseye (за облека со ракави) Мерката од врвот на рамо, долу на предната страна на рамото, под рака јама, и до задниот дел на рамото. (d)Шупливи да Полите (само за кратка должина се облекуваат) Мерката од центарот на collarbone (Шупливи) да се облекуваат полите. Answer : ___________________________ Note : должина не е мери почнувајќи од облека деколте.
Ова е сатен боја шема,ако вашиот венчаница не е изработен од сатен,ве молиме контактирајте со нас за да ја потврдите боја,ви благодариме!
1. Како чесен продавачот, ние гарантираме фустан ќе биде 90%-95% исто како и оригиналната слика за да се прикажат. Ако сакате 100% точно истите, ве молиме да го прости. Нема две токму истата остава во светот. Ние не може да гарантира, затоа ве молам не го оставајте цел ако сеуште инсистира 100% сличност. Ви благодариме за вашиот undertstanding.
2. Венчаница не вклучува било accessaries како што превези, ракавици, petticoat внатре и така натаму. Наддавање е само за облека! Ако сакате accessaries, ве молиме контактирајте со нас!
3.

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, 28W, 14W
Тип На Објект:
Свадба Фустани
Бренд Име:
ЈУЛИЈА KUI
Назад Дизајн:
Ланче
Декорација:
Вез,Appliques,Beading,Чипка,Цвеќиња
Вграден Градник:
Yes
Свадба Фустан Ткаенина:
Извезена Organza и Tulle
Sleeve Должина(cm):
Краток
Силуета:
Бал
Деколте:
Лажичка
Sleeve Стил:
Редовни
Број На Модел На:
N149
Половината:
Природни
За Бремени Жени:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
is_customized:
Yes
Воз:
Судот Воз
Моден Елемент:
Цветни Печатење
боја:
сопствени направени
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Слика Тип:
Референца Слики
Силуета:
труба
Свадба Фустан Квалитет:
100% Задоволство Гаранција
Големина:
Standard Size or Custom Made
ocassion:
Вечер,матурска.pary.свадба.славна личност,партија
Шиење Време:
3-7 дена
Висок квалитет:
Yes

Слична стока во категоријата..