• Намалена цена
  • Ново
2017 Нова Боја На Слонова Коска Плажа Свадба Фустани 2017 Chiffon Плус Големина Булчински Gown Backless Долго Матурска Gown
zoom_in

2017 Нова Боја На Слонова Коска Плажа Свадба Фустани 2017 Chiffon Плус Големина Булчински Gown Backless Долго Матурска Gown

DEN 3503.00 4272.00

Износот
check Това е достапна


Фустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез,ракавици, shawl,круна,итн
Ве молиме Одберете ја Големината Според Нашите Големина на Табелата На сликата подолу
Снимањето светлина и поставување на вашиот компјутер на екранот може да предизвика мала боја mismatches
Овој фустан може да се прилагоди за различни бои и големини.Кога ќе се направи ред,ве молиме испратете порака до нас за вашата големина детали,Биста,половината,колковите обемот и висината,ако други prombles,можете исто така да се поврзете со нас
Пред да нарачате, ве молиме прочитајте ја оваа листа внимателно и побара сите ваши прашања. За да испратите некоја email We ќе одговори на вашите прашања во рок од 24 часа. или, ве Молиме користете Trade Manager контактирајте со нас
Или ве молиме контактирајте со нас со онлајн чет или порака.
Поради временската разлика меѓу различни земји, ако не можеме да навремен одговор за вас од страна на разговори на интернет.
Ве молиме контактирајте со нас преку порака.Ви благодариме.
Ако сакате Нарачана големината , ве молиме да се измери големината
1. Целосна Биста : _____CM. (Ќе е подобро да се стави на градник ќе се носат во текот на свадбата)
2. Половината : _____CM. (Ова е најмалиот дел од половината)
3. Хип : _____CM. (Ова е најширокиот дел на колковите, преку hipbone)
4. Рамо до рамо : _____Cm
5. (Половината на Нозе со пета ) : ____cm
6. (Рамо до Половината) : ____cm
7. (Рамо до нозете во чевлите) : ____cm
8. (Рамо до Нозете без да се во чевли) : ___cm
9. Фустан во боја = ____( слики во боја или да изберете од боја шема )
и кажете ми врати : патент или чипка-up затворени
Ако се облекуваат имаат на рака или на ракавот,ние се уште треба други димензии : (ако не знаете како да се измери ве молиме контактирајте
(10) Armseye : _
(11)Рамо до Биста : __
(12) Bicep : _
За Големина : Сите наши модели се дизајнирани од страна на CAD,а потоа се печати,па ние не треба големина проблеми,колку што мерка сами правилно.Па ние не прифаќаме пријава за која било големина на проблемот. За Квалитет : Доколку постои било каков квалитет проблем,како дамки,скршени,што ние го прифаќаме се врати и ќе ви вратат сите пари. Направени со најсериозните став, секој од нашите фустан кој го отелотворува сите стручни тимови макотрпна напори. Бидејќи ова фустани се без заеднички стоки и секој од нив е прилагодена на специфичните потреби на клиентите, па ние не прифаќаме било причини не се враќа, освен сериозен квалитет на дефекти и да биде оној што го наредил , ви благодариме за вашето разбирање. Сепак, земајќи ги во предвид најразлични фактори, ние обезбеди слободен живот услуга во менување на големина и детали, но треба клиентот да ги сноси и назад товар на фустан.

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18W, 20W, 22W
Тип На Објект:
Свадба Фустани
Деколте:
Душо
Свадба Фустан Ткаенина:
Chiffon и Сатен
Вграден Градник:
Yes
Декорација:
Pleat
Половината:
Империја
Назад Дизајн:
Backless
Бренд Име:
shangshangxi
Воз:
Никој
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
За Бремени Жени:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
is_customized:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
Број На Модел На:
Wed017
Силуета:
Плажа
Сезоната:
пролет лето есен зима
Големина:
2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 22 or Custom-made
боја:
Слонова Коска Свадба Фустани
Стил:
Свадба gown
Свадба Фустани:
vestido де noiva
плус големина свадба облечи:
Chiffon Свадба Фустани
Секси Долго Пром Фустан:
свадба фустан 2017
Бела Деверуша Фустани:
Плажа Свадба Фустани
Плус Големина Свадба Партија Gown:
Долго пром фустан
Место на Потекло:
Кина Suzhou

Слична стока во категоријата..