• Намалена цена
  • Ново
Уметност Предмети Кинески Стариот Cloisonne Бронза Резбани 1 Пар Фу Foo Куче Статуа/Home Декорација Животни Скулптура Добри Дарови
zoom_in

Уметност Предмети Кинески Стариот Cloisonne Бронза Резбани 1 Пар Фу Foo Куче Статуа/Home Декорација Животни Скулптура Добри Дарови

DEN 12254.00 16560.00

Износот
check Това е достапна


Cloisonne [1], еден од Кина е познат посебен метал ракотворби, достигна својот врв во текот на Минг Династијата период на Jingtai. На ракотворби произведени беа повеќето таписерии и добро познати. Затоа, како порцелански подоцна беше наречен "Chaitai." ". Cloisonne е именуван "Бронзени Гуми", и вообичаено име е "Индиго," исто така познат како "Апликација". Тоа е еден вид на месинг вид која е направена од мека рамен бакарна жица и се сече во различни дезени. Порцелански ware направени од страна на печење на емајлот емајл во моделот. Поради својата популарност во Jingtai период на Минг династијата, своето производство техники беа релативно зрели, и емајл глазура користи главно беше сина, па оттука и името "Cetailan".
за големина
Максимална : 12 cm
Ширина : 10 см
Драг пријател,
Добредојдовте во мојата продавница! Ние сме подготвени да соработуваме со вас ,во моето срце,нашето пријателство е првиот ,бизнис е вториот засекогаш.
1.откако ќе го добиете вашиот предмети,ве молиме оставете ме 4 ѕвезда и 5 ѕвезди добар фидбек, како е можно поскоро ако не сте задоволни.И тогаш ние го стори истото за вас.
2.Ве молиме да ни даде шанса да го реши секој проблем. Ние разбираме што може да не биде задоволен за неколку предмети.Ве молиме ни e-mail Прво, пред да замине 1 ѕвезда и 2-3 ѕвезда лошо повратни информации .и ние ќе се обидеме потрудиме да ги решите вашите проблеми.
Ние богатство за нашите ценети клиенти, и секогаш ќе се обидеме да ви помогнеме.Па ако имаш било какви проблеми,ве молиме ни e-mail веднаш.
Shippment
1. Ние ќе брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата е постигнат.
2. Кина Пост Воздух mail.Обично тоа ќе се земе 10-25 работни дена да пристигнат.
EMS Обично тоа ќе се земе 8-18 работни дена да пристигнат .
Сите од тогаш, исто така, зависи од локална испорака брзина.
3. Предметите ќе бидат означени како "подарок", или "примерок" и со пониска вредност за лесно царинење.
4. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Зачувам ако не информира нас,и телефонски број е важно кога ќе го напуштите вашата адреса.
5. Ние не сме одговорни за било несреќи ,одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
По Услуга
Ако најдете било какви проблеми со квалитетот кога ќе го примите ставка(и) од нас.
Ако имате било какви проблеми кога ќе добиете вашите производи, ве Молиме контактирајте со нас без да се двоуми во рок од 3 дена.Се разбира, ако не сте задоволни со вашата нарачка, ве Молиме испратете го врати објектот во рок од 14 дена .Ние ќе мило за размена, замена или рефундирање на вашите целосна исплата.Доколку ви се допаѓа нашата содржина(s) или имате било какви прашања со нив, ве Молиме контактирајте ме пред вашата понуда.

Бренд Име:
Aiguoli Семејство
Регионален Функција:
Кина
Материјал:
Метал
Тема:
Животните
Материјал:
Cloisonne
Колекција Вредност:
Yes
Gondition:
добро
Место на Потекло:
Кинески Антички Пазар

Слична стока во категоријата..