• Намалена цена
  • Ново
Кинески Fengshui Бронза Guan GongYu Воин Бог Меч Стои Статуа во Змеј
zoom_in

Кинески Fengshui Бронза Guan GongYu Воин Бог Меч Стои Статуа во Змеј

DEN 7679.00 9599.04

Износот
check Това е достапна

25.4 cm * / 10 инчи 1 9. cm * / 7.5 10 инчи. cm * / 4 инчи Тежина : 2.6 kg
- Ако Бесплатна Испорака е понуден тоа ќе биде најевтиниот метод е можно, за книги кои ќе бидат Медиумите Mail. Ако Купувачот е на сите загрижени во врска со времето потребно за испорака, ве молиме да се разгледа опцијата на плаќаат екстра за Приоритет Пошта.
Позитивни Повратни информации е многу ценет и ќе добие за возврат. Ако Купувачот има намера да ја напушти негативни повратни информации од било каков вид, ве молиме контактирајте ме првиот, па јас може да се обиде да го реши проблемот.
Ве молиме прашајте го било какви прашања може да имате пред наддавање. Јас ќе бидам среќен да одговори на прашањата во врска со одредена содржина за најдобри од мојата способност.] Бронзени Занает вовед.
Бронза. Мулти-се однесува на древните Кинески bronzes, популарна во Неолитскиот доцна за да на Qin и Хан династии, да повеќето исклучителна Shang и Zhou артефакти,. Првично се појави мали алатки или додатоци. На почетокот на Xia Династија бронзени садови и оружје. Услуги средината на bronzes сорти имаат многу богата, и појавата на натписи и парична казна и сл. Услуги крајот кон почетокот на Западен Zhou bronzes најславни е разновидна, енергични, достоинствени, натписи постепено се издолжени неповолен Богатите шема. Потоа, bronzes на carcass почна чистење, декорација постепено поедноставен. Меѓу доцна Пролет и Есен и Завојуваните Држави, да го промовира користењето на железо, бакар алатки се помалку и помалку. Пуштена Хан период, со порцелан и лак во секојдневниот живот, намалена бакар сад сорти, едноставна декорација, пред се обични, потенок carcass. Древните Кинески bronzes, нашите предци на голем придонес на човековата цивилизација, археолошките податоци од тековната точка на гледање, појавата на Кинески bronzes, подоцна од некои други места во светот, но на скалата на употребата на бронза, лиење процес пластични уметности и сорти, bronzes немаат место во светот може да се спореди со древниот Кинески bronzes. Ова е древниот Кинески bronzes во историјата на светската уметност зазема единствена позиција и една од причините кои предизвикуваат универзална внимание. мојата способност.

Бренд Име:
JINHONGBO
Тема:
Маскота
Регионален Функција:
Кина

Слична стока во категоријата..