• Намалена цена
  • Ново
Arashi 1 Сет За Suzuki НА BURGMAN 250 1998 1999 2000 2001 2002 CNC алуминиумски Мотор Напред & Задни Диск Сопирачки Rotors
zoom_in

Arashi 1 Сет За Suzuki НА BURGMAN 250 1998 1999 2000 2001 2002 CNC алуминиумски Мотор Напред & Задни Диск Сопирачки Rotors

DEN 4104.00 4560.00

Износот
check Това е достапна


Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница Карактеристики: -Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик,
со 6061-T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина. -Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии,
намалување на кочница исчезнат, минимизирање warping,како и обезбедување на роторот долговечност. -На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Само летачкиот диск роторот презентирани од Страна на "Arashi".
Спецификација : Бренд:ARASHI Состојба:100% Сосема Нов Материјал:
Сопирање Област : 420 Нерѓосувачки Челик
Превозникот Материјал : 6061-T6 Алуминиум Стил:Бран Бои : Сребрена Fitment: За Suzuki НА BURGMAN 250 1998 1999 2000 2001 2002 Пакет се Вклучени: 1x Arashi Задни Диск Сопирачки 1 x Arashi Предни Диск Сопирачки Роторот Љубезно Потсетник: Оставете порака за да ни кажете вашиот мотор модел и година за comfirmation. Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања;Arashi ќе се обиде најдобро да се реши проблемот за вас!

Објектот Ширина:
000inch
Име На Модел:
DBS016W+DBS017W
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Година:
1998 1999 2000 2001 2002
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Бренд Име:
ARASHI
Специјални Функции:
Еден Сет Пред Задни Диск Сопирачки
Објектот Должина:
000inch
Материјал Тип:
AISI 420 &AL 6061-T6
Објектот Висина:
0.5cm
Motobike Направи:
Suzuki
Објектот Дијаметар:
26cm
Објектот Тежина:
3kg
Модел:
НА BURGMAN 250 1998 1999 2000 2001 2002
Стил:
Бран диск сопирачки
боја:
Сребро.

Слична стока во категоријата..