• Намалена цена
  • Ново
Arashi 1PCS За BMW F650GS ABS 2008-2011 F 650 ГШ ABS 2008 2009 2010 2011 CNC Задна Кочница Диск Кочница Rotors
zoom_in

Arashi 1PCS За BMW F650GS ABS 2008-2011 F 650 ГШ ABS 2008 2009 2010 2011 CNC Задна Кочница Диск Кочница Rotors

DEN 2030.00 2255.52

Износот
check Това е достапна


Добредојдовте На Arashi Официјалната Продавница
Карактеристики: Овој диск rotors се изградени од 420 нерѓосувачки челик.
Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии, намалување на кочница исчезнат, намалувајќи warping, како и обезбедување на роторот долговечност.
На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање.
Само диск роторот презентирани од Страна на "Arashi".
Спецификација : Бренд:ARASHI Состојба:100% Сосема Нов Материјал:AISI 420 Нерѓосувачки Челик Стил:Бран,Круг Фиксна:Да Боја : Сребрена
Fitment: За BMW F650 GS ABS 2008 2009 2010 2011 Пакет се Вклучени: 1x Arashi Задните Сопирачки Дискови Rotors Љубезно Потсетник: Оставете порака за да ни кажете вашиот мотор модел и година за comfirmation. Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања;Arashi ќе се обиде најдобро да се реши проблемот за вас! Исто Така Одговара За :
За BMW
F 650 ГШ
650
08-12
ЗАДЕН - Р
F 650 ABS ГШ
650
08-11
ЗАДЕН - Р
F 700 ГШ
700
Од 13 до 15
ЗАДЕН - L
F 800 ГШ
800
09-15
ЗАДЕН - L
F 800 ГШ АВАНТУРА
800
Од 13 до 15
ЗАДЕН - L
F 800 GT
800
Од 13 до 15
ЗАДЕН - L
F 800 Р
800
09-15
ЗАДЕН - Р
F 800 S
800
06-10
ЗАДЕН - Р
F 800 ST
800
06-12
ЗАДЕН - Р
S 1000 XR
1000
15-16
ЗАДЕН - Р
HP2
1200
06-09
ЗАДЕН - Р
HP2 Megamoto
1200
07-10
ЗАДЕН - Р
HP2 СПОРТ
1200
08-11
ЗАДЕН - Р
К 1200 Р
1200
04-08
ЗАДЕН - Р
К 1200 S / ABS
1200
04-07
ЗАДЕН - Р
R 1200 ГШ
1200
04-12
ЗАДЕН - Р
R 1200 ГШ - ABS
1200
04-12
ЗАДЕН - Р
R 1200 ГШ АВАНТУРА
1200
06-14
ЗАДЕН - Р
R R 1200
1200
06-15
ЗАДЕН - Р
R 1200 RT
1200
05-13
ЗАДЕН - Р
R 1200 S
1200
06-08
ЗАДЕН - Р
R 1200 ST
1200
05-08
ЗАДЕН - Р
Р ДЕВЕТ Т
1200
14-15
ЗАДЕН - Р
К 1300 R - ABS
1300
08-14
ЗАДЕН - Р
К 1300 S
1300
09-15
ЗАДЕН - Р
R1200 GS Серија Измена Додатоци Се Достапни Во Продавницата :

Објектот Ширина:
000inch
Објектот Дијаметар:
26.5cm
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9000
Бренд Име:
ARASHI
Материјал Тип:
AISI 420
Motobike Направи:
BMW
Име На Модел:
DBS100W DBS100M
Објектот Тежина:
1.3kg
Објектот Должина:
000inch
Специјални Функции:
Задни Диск Сопирачки
Објектот Висина:
0.5cm
Година:
2008 2009 2010 2011
Стил:
Бран и Круг
боја:
Сребро.
Компатибилен Модел:
F 650 ГШ ABS 2008-2011

Слична стока во категоријата..