• Намалена цена
  • Ново
ARASHI ZZR 600 Пред Задна Кочница Rotors Сопирачки Дискови Сет За KAWASAKI ZZR600 НИНЏА 1991 1992 91 92 ZX12R НИНЏА 2004-2006 ZX 12R
zoom_in

ARASHI ZZR 600 Пред Задна Кочница Rotors Сопирачки Дискови Сет За KAWASAKI ZZR600 НИНЏА 1991 1992 91 92 ZX12R НИНЏА 2004-2006 ZX 12R

DEN 9599.00 11999.04

Износот
check Това е достапна


Карактеристики: -Пред летачкиот диск rotors се изградени од 420 не ' рѓосувачки челик, со 6061-T6 Алуминиум центар центар за помалку тежина. -Формата на дискот обезбедува добри дисипација на топлина под силно сопирање сесии, намалување на кочница исчезнат, минимизирање warping,како и обезбедување на роторот долговечност. -На дупчиња роторот обезбедува вода и кал се разделија брзо при сопирање. Само летачкиот диск роторот презентирани од Страна на "Arashi". Параметар: Бренд:ARASHI Состојба:100% Резервни 100% Сосема Нов Материјал: Сопирање Област : 420 Нерѓосувачки Челик Превозникот Материјал : 6061-T6 Алуминиум Стил:Бран Лебди:Лебди Бои : Сребрена&Црна,Сребро&Злато Fitment: За KAWASAKI ZZR600 1991-1992 За KAWASAKI ZX12 R НИНЏА 2004-2006 Пакет се Вклучени: 1 Парче Arashi Предни Диск Сопирачки 1 Парче Arashi Задни Диск Сопирачки Забелешка : Можете да не контактирате стапка која што би сакале да се стави на фактурата

боја:
Злато Пред Задниот Дел, Црна Предни Задни
Тип На Објект:
Сопирачките Дискови
Специјални Функции:
Мотоцикл Сопирачки Дискови Rotors Сет
Бренд Име:
ARASHI
Објектот Висина:
0000inch
Објектот Ширина:
0000inch
Објектот Должина:
0000inch
Година:
ZZR600 1991-1992
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Материјал Тип:
AISI 420 &AL 6061-T6
Име На Модел:
DBS036W+DBS026WA
Motobike Направи:
Kawasaki
Објектот Дијаметар:
30cm
Објектот Тежина:
3kg
боја:
црна,златна
Стил:
Лебдечки

Слична стока во категоријата..