• Намалена цена
  • Ново
2 парчиња SONOFF S31 НИ Plug 16A Wifi Mini Smart Далечинска Контрола на Мерењето Штекер Енергија Енергија за Користење Следи Штекер Работи со Алекса
zoom_in

2 парчиња SONOFF S31 НИ Plug 16A Wifi Mini Smart Далечинска Контрола на Мерењето Штекер Енергија Енергија за Користење Следи Штекер Работи со Алекса

DEN 1622.00 2163.36

Износот
check Това е достапна


2 парчиња SONOFF S31 НИ Plug 16 A Wifi Mini Smart Далечинска Контрола на Мерењето Штекер Енергија Енергија за Користење Следи Штекер Работи со Алекса
Преглед
Sonoff S31 е компактна големина 1 банда НИ стандард smart wifi приклучок со енергија за следење. Универзалната паметни моќ приклучок ви овозможува безжични контрола апарати за дома преку стан од било каде во било кое време. Не грижете се дека еден S31 smart plug ќе потрае до два сокети " простор на вашиот моќ лента. Ние го направија своето тело повеќе компактен, така што ќе може да plug две S31 Wi Fi приклучоци заедно. Тоа е многу лесен за употреба, само plug and play!
Со S31 smart штекер, можете да ги следите во реално време, енергија, струја и напон на вашиот апарати за дома на Стан. Вие исто така може да се измери на електрична енергија потрошувачка за одреден временски период. Покрај тоа, можете да го поставите прагот на моќ, на сегашните и напон вредност за вашите апарати. Кога ќе достигне било на прагот вредности, далечински управуван wifi штекер ќе авто-исклучете го вашиот апарати. На S31 smart приклучок ви дава 100 дена потрошувачка на енергија историски податоци (поддршка за извоз) и снабдување со електрична енергија сметка прогноза. Следи и разбере апарати кои се троши најмногу, а потоа се создаде закажани или одбројување тајмери за да се намали вашата електрична сметка.
Карактеристики вклучи/исклучување безжично насекаде и во секое време да Обезбеди реално време за вклучување/current/напон на вашите апарати Обезбеди 100 ден историски потрошувачка на енергија податоци и електрична сметка Поставите ограничена моќ/current/напон вредност на авто-надвор, заштита од преоптоварување Уред статус synchronously екранот на вашиот телефон Поддршка Max 8-от закажани/одбројување на времето на задачи Споделување на Контрола со вашето семејство Работи со Амазон Ехо, Ехо Точка, Амазон Допрете Работи со Google Дома, Google Гнездо Работи со IFTTT Спецификации Max. Струја : 16 A Напон Текст : 90~264 V AC, 50/60 HZ Безжична Стандард : 2.4 GHz, 802.11 b/g/n Добиваат Чувствителност : 802.11 b : Излезна Моќност : 802.11 b : 16±2d Bm; 802.11 g : 13±2d Bm Безбедносен Механизам : WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK Шифрирање : AES/TKIP Работа Темп : -20 °C ~ 75 °C Работа Влажност : 10%-80% Производ Димензии : 75.7x39.7x32mm Банда : 1 Тежина : 135g Сертификација : FCC packling листата : 2 парчиња/многу
Sonoff Производ Серија : Име на Производ Карактеристики Влезен Напон Max Тековната Максимална Моќ Фреквенција на Шопинг Sonoff Основните 1 Канал Безжичен Прекинувач 90~250 V AC 10 A 2200 W 2.4 Ghz Sonoff RF 1 Канал 433 RF Безжичен Прекинувач 90~250 V AC 10 A 2200 W 2.4 Ghz, 433 MHz RF Sonoff TH10 Следи и Поставете Температура & Влажност 90~250 V AC 10 A 2200 W(10 A) 2.4 Ghz Sonoff TH16 Следи и Поставете Температура & Влажност 90~250 V AC 16 A 3500 W(16 A) 2.

Карактеристики:
Слот
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
максимална брзина:
Никој
Бренд Име:
SONOFF
Број На Модел На:
Sonoff S31
Скала:
1
жиро:
Никој
Max. Тековната:
16A
Напон На Текст:
90~264V AC, 50/60HZ
Безжична стандард:
2.4 GHz, 802.11 b/g/n
Безбедносен Механизам:
WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK
Шифрирање:
AES/TKIP
работна Влажност:
10%-80%

Слична стока во категоријата..