• Намалена цена
  • Ново
7 Инчен Екран на Допир за видео надзор за Безбедност IP Камера Тестер IPC Тестер ONVIF Кабел/РОЕ тест +AHD+CVI+TVI+SDI Камера Тестер IPC-8600ADHS
zoom_in

7 Инчен Екран на Допир за видео надзор за Безбедност IP Камера Тестер IPC Тестер ONVIF Кабел/РОЕ тест +AHD+CVI+TVI+SDI Камера Тестер IPC-8600ADHS

DEN 19015.00 20015.52

Износот
check Това е достапна

7inch видео надзор IP Камера Тестер на Екран на Допир за Следење SDI/AHD/TVI/CVI HDMI 1080 P/PTZ/РОЕ/WIFI/FTP IP Скенирање/Порт Трепка IPC-8600 ADHS( AHD+CVI +TVI+SDI)
Постојат НИ Приклучокот,ЕУ Приклучокот ,АУ Приклучок и велика БРИТАНИЈА Plug четири Приклучоци За вашиот избор .Ве молиме оставете порака за нас кои Plug сакате .Или ние ќе ги испрати по случаен избор.Ви благодариме!
Преглед :
На 7 инчен екран на допир IP камера следи и тестер е дизајниран за одржување и инсталација на IP камери и аналогни камери, како и други безбедносна опрема. На 1024*600 резолуција овозможува тоа да се прикаже мрежа HD камери и аналогни камери(вклучувајќи AHD/SDI/CVI/TVI ) во висока резолуција. Модулот поддржува многу ONVIF PTZ и аналогни PTZ камера контрола . Комбинацијата на допир и за повикување копчиња направи IP камера тестер многу user - friendly.
Тестер исто така е одлична алатка за Етернет мрежа за тестирање. Тоа може да го тестира Рое моќ напон, За ПИНГ, и IP адресата на пребарување. Можете да го користите сина кабел трагач за лоцирање на поединецот поврзани кабли од еден пакет на кабли. Тест LAN кабел за правилно прекинување на врската. Други функции вклучуваат обезбедување 24 W Рое моќта на вашиот камера, LED Светилка, DC 12 V 2 A излезна моќ и многу повеќе. Неговата преносливост, user-friendly дизајн и многу други функции направи IP тестер суштинска алатка за сите монтери или техничари.
Карактеристики :
*7 инчен 1024*600 екран на допир, лесно да се работи
* ONVIF IP камера тест , сликата на екранот, таа зумира, видео снимање и репродукција, PTZ контрола
* SDI/TVI/CVI/AHD камера тест , сликата на екранот, зум, видео снимање и репродукција, Коаксијален PTZ контрола, поддршка за 720 P/1080 P текст
* Аналогни на сликата на камерата на екранот автоматски се прилагодува и прикажување на видео формат на NTSC/PAL
* Изградена во 150 Mbps Wi-Fi , може да примите слика од ONVIF безжична камера
* Поддршка на повеќе од 80 бренд камери , како Dahua, HIKVISION, ACTI итн., компатибилен со H. 264/MPEG4/MJPEG IP камери
* Поддршка на повеќе од 30 PTZ протоколи , како што се PELCO-P, PELCO-D, За SAMSUNG итн
* Enhanced боја бар генератор , PAL/NTSC систем излез за видео пренос и квалитетот на сликата тест
* Видео сигнал тест , За ВРВ видео сигнал ниво, СИНХРОНИЗАЦИЈА на сигналот ниво, Боја пукна chroma ниво на мерење, тестирање видео сигнал слабеењето
* Кабел трагач , испратете аудио сигнал да се најде на приклучен кабел од неуредна кабли
* Пристаништето трепка , испраќање на сигнал да се направи поврзани Ethernet switch пристаништето во флеш
* FTP сервер за SD картичка безжичен читаат и пишуваат , нема потреба читач на картички
*Кабел секвенца тест, IP скенирање, IP адреса окупирана тест, Аудио влез и излез
*180° екран ротација, 48 V 24 W Рое излезна
*Поддршка на DHCP, Пинг тест, Интернет брзина тест, ПО напон тест
*Изградена-во RTSP играч, Media player, Аудио плеер, Фенерче и Пребарувачот
Спецификации :
Дисплеј : 7 инчен капацитивни екран на допир, резолуција 1024(RGB)* 600
SDI Видео Сигнал Тест : 1 канал SDI на текст (BNC интерфејс), резолуција поддржува 720p 60fps / 1080p 30fps / 1080i 60fps
CVI Видео Сигнал Тест : 1 канал CVI на текст(BNC интерфејс), резолуција поддржува 720p 25,30,50,60 fps / 1080p 25,30 fps
TVI Видео Сигнал Тест : 1 канал TVI на текст(BNC интерфејс), резолуција поддржува 720p 25,30,50,60 fps / 1080p 25,30 fps
AHD Видео Сигнал Тест : 1 канал AHD на текст(BNC интерфејс), резолуција поддржува 720p 25,30 fps / 1080p 25,30 fps
Пакет Информации :
Пакет Големина : Прибл.

Бренд Име:
safeguide
Максимална IR Растојание(м):
10-20м
Леќа:
2.8 mm
Број На Модел На:
IPC-8600ADHS
Сензор Големина:
1/3 инчен

Слична стока во категоријата..