• Намалена цена
  • Ново
LCD Безжична Shutter Тајмер Далечинско 2.4 G DC2 За Nikon D750/D7200/D7100/D7000/D610/D600/D5500/D5300/D5200/D5100/D5000/D3300/D3200/
zoom_in

LCD Безжична Shutter Тајмер Далечинско 2.4 G DC2 За Nikon D750/D7200/D7100/D7000/D610/D600/D5500/D5300/D5200/D5100/D5000/D3300/D3200/

DEN 1296.00 1727.52

Износот
check Това е достапна


LCD Безжична Shutter Тајмер Далечинско 2.4 G DC2 За Nikon D750/D7200/D7100/D7000/D610/D600/D5500/D5300/D5200/D5100/D5000/D3300/D3200
Вовед : Youpro YP-870 II/E3 Wireless Shutter Тајмер Далечинско не само да предизвика вашиот shutter безжично. Тоа е исто така опремен за да се справи со долга листа на тајмерот функции : авто-тајмерот, интервал тајмер, долго изложување на тајмерот, како и контрола на бројот на континуирана shutter изданија. Таа работи со широк спектар на различни камерисамо да се разменуваат на камерата ослободување кабел за точните камера. Предавателот работи на растојание до 300' (100 м) на секој еден од 99 канали над сигурен 2.4 GHz фреквенција. Тајмерот одложувања, изложување, и интервали може да се постави за период до 99 часа, 59 минути, 59 секунди, во една секунда постепено. Можете исто така да изберете било каде од 1 до 99 континуирано снимки или можете да го поставите Shutter Boss да се земе неограничен број на слики. Примачот користи CR2 литиум батерија, и на испраќачот го користи 2x AAA батерии, која може да трае и до 4 години во режим на подготвеност. Компатибилен Камери Карактеристики : Единствена Funtion Ниска брзина/High speed континуирано снимање(мала брзина континуирано снимање 1second,Hihg брзина континуирано снимање 1/3 второ,не треба наместите камерата на Low/high speed континуирано снимање) Разноврсна Приемникот може да бидат адаптирани за работа со повеќето други камери со замена од камерата ослободување кабел. Канал Selector99 можно радио канали, плус една универзална channel, во текот на сигурен FSK 2.4 GHz фреквенција. Не dip прекинувачи за да го поставите. Еден предавателот може да предизвика повеќе примачи. Продолжен Домет До 300' (100) Мулти-Функција Активира камерата безжично или богови. Двојна Функција Release Press на половина пат да се фокусираат; притиснете целосно да предизвика блендата. Одложен Ослободување Одложување функција ви дава екстра време за да се дојде на своето место. Мулти-Изложеност Земе повеќе снимки со еден притиснете на активирањето. Интервал на Контрола Контрола на износот на времето помеѓу повеќе снимки. Долго Изложување на Контрола на должината на изложеност од далечина. LED Индикатори Потврди пред-фокус и експозиција. Ултра-Ниска Моќност ААА предавателот батерии може да трае и до четири години во режим на подготвеност.
Погоден :
ЗА Nikon D750/D7200/D7100/D7000/D610/D600/D5500/D5300/D5200/D5100/D5000/D3300/D3200/D3100/D90/DF/P7700

Спецификации : Фреквенција : 99 избор на канали повеќе FSK 2.4 GHz Опсег : 250' (80m) Изложеност Опсег : 0-ти да 99hr 59min 59s во еден-вториот постепено Интервал : 1s да 99hr 59min 59s во еден-вториот постепено, Бројот на Снимки : 1 до 99 (програмабилни) или неограничен број на Оперативни температури : -4 да 122°F (-20 до 50°C) Димензии : Предавателот : 5.

Пакет:
Yes
Тип:
Безжичната
Број На Модел На:
YP-870II/DC2
Компатибилен Бренд:
NIKON
Бренд Име:
YouPro

Слична стока во категоријата..