• Намалена цена
  • Ново
За Saab 9-2x Coilover Суспензија Серпентина Шок Апсорбер Рамења 2004-2006 Coilovers
zoom_in

За Saab 9-2x Coilover Суспензија Серпентина Шок Апсорбер Рамења 2004-2006 Coilovers

DEN 14213.00 15792.00

Износот
check Това е достапна

Примена
за Субару Impreza WRX 2002-2007 GDA GDB за Субару Impreza WRX СПИ 2004 GDA GDB За Субару Impreza WRX Bugeye/ Blobeye За Субару Impreza Пустош Спорт
За Saab 9-2 X 2004 2005 Спецификација Количина : 2 парчиња предни + 2 парчиња задните како што е прикажано Пред Пролет стапка : 9 kg/mm (504 кг/во) Задните Пролет стапка : 7 кг/mm (392 кг/во) Боја : Златна Амортизерите : 24 начини прилагодливи Амортизерите Сила Прилагодлива висина : ДА се Прилагодува camber плоча : ДА Гаранција : 1 година гаранција
Функција
- Прилагодлив возење висина
- Прилагодлив пре-оптоварување пролет напнатост
- 24 нивоа на прилагодливи амортизерите Ова ви овозможува способност за совршено да се бира во вашиот coilovers систем.
- Перница топката врвот монт овој дизајн помага против бучава додека подесување. Тоа исто така ја подобрува управувањето чувствуваат и одговор
- Сите внесува доаѓаат опремени со гумени чизми за да се заштитат на амортизерите и се чува чист.
- Подобрување на вашиот ракување перформанси без жртва удобно возење.
- Брзо и лесно достапен начин да го надградите вашиот автомобил изглед.
- Лесна инсталација со правото алатки.
- Идеален за било која песна, лебдат и брз пат и може да се користи за секојдневно возење.
- Повеќето компоненти се направени од 6063 алуминиум со T6 за зголемена цврстина предности вклучуваат одлична сила, и алуминиум помага да се задржи телесната тежина надолу.
- Здраво затегнувачка перформанси пролет - Под 600,000 пати континуирано тест, пролетта нарушување е помалку од 0.04%. Плус, специјални површински третман е да се подобри издржливост и перформанси.
Известување * Прилагодливи возење висина * Прилагодливи пре-оптоварување пролет тензија * 24 нивоа на прилагодливи амортизерите * Професионална инсталација е препорачливо (Без Настава се Вклучени)

Објектот Ширина:
50mm
Производителот Дел Број:
за SAAB 9-2X
9-2X-Година:
2005,2006
Објектот Должина:
70mm
Бренд Име:
maxpeedingrods
За Возило Брендови/Модел:
Saab
Материјал Тип:
челик железо
Објектот Висина:
21mm
Земја/Регион на Производство:
дон нас де велика британија о
Објектот Тежина:
26kg
Специјални Функции:
со користење на лебдат, дербито, улица
Saab Модел:
9-2X
Осветленост Дел Број:
Adj Висина Coilovers Coilover Суспензија
Тип:
Отпорот Се Прилагодува
Амортизерите:
Прилагодливи амортизерите
Одговара:
за SAAB 9-2X
Пред Пролет стапка:
8 kg/mm
Тип:
Серпентина Пролет Над Рамења / Шок Апсорбер
Известување:
Инсталација Настава не е достапна
Производи Тип:
шок апсорбер, damber
Количина:
2 парче предни + 2 парчиња задните како што е прикажано
Задните Пролет стапка:
6 кг/mm (336 кг/во)
се применуваат:
за Субару Impreza Пустош Спорт
Прилагодлива висина:
Yes

Слична стока во категоријата..