• Ново
Плоштад растојание фотоелектрически switch FKG100E43J дифузна reflectance сензор четири метри може да биде приспособена да се користи
zoom_in

Плоштад растојание фотоелектрически switch FKG100E43J дифузна reflectance сензор четири метри може да биде приспособена да се користи

DEN 4224.00

Износот
check Това е достапна

[име] : долги фотоелектрически switch [работат напон] AC и DC двојна намена 20-30 V (се препорачува користење на 24 V) [Методи] излез : дифузна 4 метри реле излез на вредноста [излез тековната] : 1 (А) [школка материјал] : ABS [заштита одделение] : IP68 (дома и во странство посветен)

Тип:
Магнетен Сензор
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
Теорија:
ултразвучно сензор
Употреба:
Притисок Сензор
is_customized:
Yes
Материјал:
полимер
Излез:
Аналогни Сензор
Број На Модел На:
FKG100E43J

Слична стока во категоријата..