• Ново
Нови Пристигнување Опсег: 5T S Тип M18 Притисок Сензор за Конкретни Бинг Растенијата
zoom_in

Нови Пристигнување Опсег: 5T S Тип M18 Притисок Сензор за Конкретни Бинг Растенијата

DEN 2520.00

Износот
check Това е достапна


1. Функција и Примена :
(1) S-тип на структура на сензорот може да се повлече под притисок тест.
(2) високо прецизни мерења на локации, добра стабилност, добра излез симетрич-ност.
(3) Тоа е широко се користат во појас скала, бункер скала, механички и електрични комбинација на скали, универзална тестирање на машина, кука обем и разновидност на инженеринг на опрема сила систем.
2. спецификација :
параметар
Технички Спецификации
Осетливост (m V/V)
2.0 ± 0.05
Осетливост на Температура коефициент
(%F. S/10degree centigrade)
Помалку од ± 0.03
Не-линеарност (%F. S)
Помалку од ± 0.03
Температурата на работа опсег
-20~+80 степен centigrade
Hysteresis (%F. S)
Помалку од ± 0.03
Текст отпор
350±20 Ohm
Повторливост (%F. S)
Помалку од ± 0.03
Излезна отпорност
350±5 Ohm
Лази (%F. S/30min)
Помалку од ± 0.03
Безбедност преоптоварување (%F. S)
150
Нула излез (%F. S)
± 1
Отпорност на изолација
Повеќе од 5000 Mohm(50 VDC)
Нула температура коефициент
(%F. S/10 степен centigrade)
Помалку од ± 0.03
Се препорачува побудување напон
10~15 V
3. димензионирани цртање :
Опсег
А
Б
C
D
5~50kg
М8*1.25
12.7
50.8
63.5
100~300kg
М12*1.75
19
50.8
76.2
500~1500kg
М12*1.75
25.4
50.8
76.2
2~5 T
M18*1.5
25.4
76.2
108
4. Производ Фотографии :
Почитувани costomers :
Ви благодариме за избере нашата продавница.
Ве молиме оставете ни ја вашата e-mail во порака кога ќе го поставите цел,
ние ќе испрати овој прирачник , параметри.
или некои итни ситуации, ние ќе ве контактираме одеднаш.
Ви благодариме!
1.Fasttobuy фокусирани на движење контрола на индустријата за 6 години,со неколку стручни
2.Со сопствена независна бренд TOAUTO,FASTTOBUY и сопствени Истражувања и Развој на способност.
3.Обезбеди ОЕМ & ODM услуги.
4.Со повеќе од 10 години искуство во странство бизнис и имате група на индустриски инженери.
Начин На Плаќање
Генерално,ние го прифаќаме следниов начин на плаќање : T/T, Paypal, Western Union, Кредитна Картичка, Alipay и ЈЕНИ банка ;
100% уплата, пред испорака, ве молиме бидете сигурни дека ќе го напушти целосно точни информации, вклучувајќи :
Fullname, Адреса, Пост код, Телефонски Број, е-пошта, стоките ќе бидат испратени на адресата која ја остави во ред,
Логистички прашања
Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 2~5 дена (работни дена,не празник сезони) по исплата потврди од страна на платформа.
Со цел да се осигура дека секој клиент добива право на производот,имаме квалитет на проверка пред испорака.
Работно време : EST 9 : 00 часот - 6 : 00pm
За било какви прашања, ве Молиме падна слободно да контакт.

Број На Модел На:
LY-103-5T
Бренд Име:
ToAuto
Капацитет:
5T

Слична стока во категоријата..