• Ново
5pcs Freesat V7 комбо powervu Сателитска ТВ Приемник со 3months слободни Африка CCCam сметка стабилна на starsat 5E
zoom_in

5pcs Freesat V7 комбо powervu Сателитска ТВ Приемник со 3months слободни Африка CCCam сметка стабилна на starsat 5E

DEN 12384.00

Износот
check Това е достапна

Freesat V7 HD Сателитска ТВ Приемник ДИГИТАЛНА-S2 1080 P Поддршка USB Wifi Set Top Кутија + 3months африка Cccam Сервер на starsat 5 E
Краток Функција : 1. 1080 P Full HD ДИГИТАЛНА-S2 2.Поддршка Power Vu,ДЕС & Biss копче 3. Поддршка USB ПВР Подготвени и USB wifi на Мрежа за Споделување 4.Поддршка Полна брзина 3 G USB dongle 5. Поддршка на You Tube, Youporn преку usb Wifi dongle 6.Поддршка Cccam, Newcam преку usb Wifi dongle Главните Карактеристики :
Heatsinking
Да, Главниот Чип
Криптирате
yes
Напојување
Текст 110 V ~240 V, 50/60 Hz
Видео Декодирање
AC-3,MPEG-2 MPHL;H. 264 БП ПРАТЕНИК&HPL4.1;AVS profile L6.1/4.0/2.0
PAL/NTSC
Автоматско PAL/NTSC конверзија
Канали Број
6000 канали, ТВ и Радио програмабилни
Омилени
8 различни омилени групи избор
OSD Language
Англиски Јазик Германски Јазик Француски Јазик Португалски Шпански Италијански На Руски Јазик Турски Полски Арапски, Персиски
EPG
Целосна поддршка до 7 дена Електронски Програмски Водич(EPG)
Слика
JPEG,BMP,PNG,GIF Поддржани
OSD Боја
16-битни OSD со анти-треперење
Канал Пребарување
Канал за пребарување во автоматски, manual и мрежата за пребарување
Канал Edit
Разни канал уредување на функција(омилени,се движат,да ги заклучуваат,прескокнете,бришење,преименување,се најде), sort (сортирај)
Родителска Ctrl
Родителска контрола за канали
Лесно Мени
Plug and Play инсталација, со лесен за користење Мени Систем
Soft Upgrade
Софтверска надградба преку USB
Времето Поставено
Времето поставено од GMT форумот автоматски и рачни,Летно Време поддршка
Тајмер
5 настан тајмери,off (исклучено)/Штом/Дневно/Неделно Режим
Превод
Превод поддршка
Телетекст
VBI вметнување за Телетекст,CC и WSS
Save Channel
Автоматско зачувување на последниот канал
60 Голема филмови,театар,филм,музика Вести сеопфатна програма за starsat 5 E Cartoon Network Франција Бумеранг Франција TCM Cinéma Франција Франција 2 3 Франција 5 Франција ЛЕВИТИ AB Moteurs Акција TMC XXL Histoire NT1 РТЛ 9 AB 3 AB 1 Наука & Vie ТВ Mangas E! Франција MCM Врвот LCI KTO Boing Франција CGTN Français Франција 24 Français Ѕвезда Novela Ф1 Ѕвезда Серија Ф1 Tiji LM ТВ Français Б-Еден ТВ Iqraa Африка & Европа TV 5 Monde Afrique Wap ТВ (Нигерија) Гана ТВ Канал 2 Филмови Канал 2 Меѓународни Estars ТВ Aforevo Музика ТВ ST Yorùbá Теле Конго 2 S ТВ Tivi 5 Monde ZNBC ТВ 1 ZNBC ТВ 2 Нина ТВ англиски Ѕвезда Филмови 1 Врвот ТВ (Мозамбик) Ѕвезда Серија Е1 Ѕвезда Една Ѕвезда на Африка 2 Ѕвезда Novela Е1 Ѕвезда Зона Ѕвезда Кинеско Драма Ѕвезда Kungfu 1 Канал 7 Патување Ѕвезда Свахили Ѕвезда Dadin Kowa Africable ТВ Télé Tchad

Пакет:
Yes
Бренд Име:
БЕСПЛАТНИ САБ
Тип:
Дигитални
Договорот за слободна трговија(Free To Air):
Yes
Висока Дефиниција:
Yes
Број На Модел На:
Cccam

Слична стока во категоријата..