• Намалена цена
  • Ново
8мм 20pcs Срце облик Многоцветни Врвен квалитет на Природен циркони,Супер флеш да се шие на камења со ,diy/Накит додатоци
zoom_in

8мм 20pcs Срце облик Многоцветни Врвен квалитет на Природен циркони,Супер флеш да се шие на камења со ,diy/Накит додатоци

DEN 233.00 290.88

Износот
check Това е достапна


Answer : ___________________________ Note : ова ноктот цирконот е избран со висок квалитет на природен циркон мозаик. Тоа не е чаша за имитација со многу аспекти.
Точка име : Природни ziron со ноктот
Боја : многу боја, може да избере
Големина : 8mm 20pcs
Облик : Срце облик
Материјал : природни ziron
Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.
Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите. Квалитетот е најдобар и цена е најниска. Нашиот профит се многу ниски, па за нарачки помалку од $5, ние ќе испрати економски пакети (парцели немаат следење на информации). Повеќе од $5, ние ќе испратиме стандард логистика (со следење на информации). Сепак, без оглед на економските пакет или стандард класа, ние сме посветени на целосна наплата ако пакет е изгубен во текот на транспортот.
Цирконот е силикат минерални. Тоа е главната руда за да се извлече циркониум. Цирконот е широко дистрибуиран во кисела igneous карпи, но исто така и во metamorphic карпи и други водотеците. Цирконот е многу стабилен во хемиски својства, па гем одделение циркони, исто така може да се види во реката чакал. Постојат многу видови на циркони. Различни циркони ќе имаат различни бои, како црна, бела, портокалова, кафена, зелена или безбоен и транспарентни. По сечење, гем одделение циркони се многу слични на дијаманти. Минатото исто така се нарекува циркон циркони.
Како да брзо да се идентификуваат и циркони дијаманти? Транспарентност тест : ако сте нацртајте линија на хартија, се стави на "дијамант" на хартија. Ако може да се види на линија преку дијамант, тоа не е дијамант, бидејќи дијамант ќе се одрази 100% од светлината, и тоа треба да не гледам ништо. Влажност тест : да се руда halitus halitus се шири многу брзо. Површината на дијамант е многу мазни. Тоа не може да се задржи водата и кондензат. Дефект на тест : внимателно ги набљудуваат руда со лупа, ако можеме да ги набљудуваме некои мали недостатоци во руда, тогаш ова е вистински дијамант. Освен ако тоа не е многу совршен дијамант (скоро невозможно). Лажни дијамантите се секогаш многу чиста и јасна. УВ тест : ако постои релативно high - end уред, тоа може да се набљудува од страна на ултравиолетова светлина, ако тоа може да се промени боја, тоа е вистински дијамант, бидејќи вистински дијамант е реактивен да ултравиолетова светлина.

Тип На Производ:
Rhinestones
Број На Модел На:
GSXZ11
Употреба:
Облека,Чевли,Кеси
Обликот:
Срцето
Материјал:
Цирконот
Техника:
Шие-На
Стил:
Flatback
Rhinestones Тип:
Лабава Rhinestones
боја:
многу боја, може да избере
Материјал:
природни циркони
Големина:
8mm
База на боја:
Golden

Слична стока во категоријата..