• Намалена цена
  • Ново
Полиуретански смоли grouting grouting пумпа JBY-800 висок притисок grouting приклучување машина 220V 1PC
zoom_in

Полиуретански смоли grouting grouting пумпа JBY-800 висок притисок grouting приклучување машина 220V 1PC

DEN 7205.00 7584.00

Износот
check Това е достапна


Полиуретански смоли grouting grouting пумпа JBY-800 висок притисок grouting
приклучување машина 220 V 1 PC
Сликата покажува :
Применливи материјали :
СТП пена приклучување агент, епоксидна смола, не-гранули ниска вискозност течност.
Поле на примена :
Зајакнување на Продирање Продирање за Бетонски Конструкции. Како што подрумот, подот, средно
изградба зглобовите, метрото, тунел, на браната, континуирано ѕид, мал hive, празно гнездо, проширување зглобовите, прстен
парчиња, по фрлаат пукнатини и други истекување работи; сајт подобрување, харбор инженерство, инженерство.
Упатство за употреба :
Пополнување на Машина за Електрично Вежба Вметнување на пари за да се потврди дека прекинувачот е во намалување на (затворен) позиција.
Кога новата машина се користи, ве молиме притиснете на нафта во машина чаша за да го отворите моќ циклус повторно.
Трупот на авионот и периферна опрема со мека крпа извалкан со масло за да ги избрише тоа повторно. Стави на СТП пенење агент
или епоксидна смола во купот рамномерно и затегнете го капакот. Пополнување switch вентил за да го ОТВОРИТЕ отвори држава, се прелива путер
млазницата во ѓубре. Вклучување на прекинувач и стискаш на останатите лубрикант од цевката на агент.
(Лубриканти може да се направи на телото и опрема во внатрешноста на не-лепило агенти за да избегнат затнување, и од
улогата на подмачкување).
Ќе биде исполнет со путер устата на пополнување на пополнување сила принудени тесни, прв отворен за вбризгување на наводнување прекинувач,
и потоа пак на прекинувач, дрога продолжи да pressurize структурата во телото, агент
overflow од површината до првиот исклучете го моќ switch, а потоа цевки за наводнување вклучите, се префрлат На вентил
се заниша нагоре и надолу. По завршувањето на градбата мора да биде веднаш со посебни средства за чистење
агент во машина куп, цевка од останатите лекови во чистење агент спреј до пополнување префрлате
во чашата, switch вентил континуирано префрлете се неколку пати, така што на ѕид ѕид притисок, лесно Чистење, чистење
околу 3 - 5 минути подоцна, машина за чистење агент прска во ѓубре, прска, и потоа се прелива подмачкување
масло истури во пополнување чаша и потоа циклус повторно. За одржување, за да се избегне остатоци од пестициди во машината ѕидот,
предизвикува затнување.
Ако само истурете една течност СТП пена за коса, следниот ден да се продолжи изградбата на купот да остане некои или половина
на дрога, покријте со капак, путер устата со игла приклучокот, а следниот ден, на купот на површината стврднување филм чисти Може да
се користи, ако не за неколку дена, мора да биде исчистена, одржување.

моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Бренд Име:
LZHZXY
Број На Модел На:
JBY-800
Гориво:
Електричен
Структура:
Grouting пумпа
Примена:
Grouting пумпа
Теорија:
Grouting пумпа
Употреба:
Grouting пумпа
Број На Производ:
FL1363
Напон:
220v
моќност:
560W
Фреквенција:
50Hz
Висок притисок цевки за безбедност на опсег:
Максимална излезна притисок:
13500PSI
Вклучете вентил за безбедност на опсег:
Започнете повторно:
Бафер шефот за безбедност на опсег:
Тежина:
8KG

Слична стока во категоријата..