• Ново
Микро - електрично вбризгување на пумпа епоксидна полиуретан grouting машина JBY - 999 попуштат приклучување висок притисок grouting машина
zoom_in

Микро - електрично вбризгување на пумпа епоксидна полиуретан grouting машина JBY - 999 попуштат приклучување висок притисок grouting машина

DEN 10464.00

Износот
check Това е достапна


Микро - електрично вбризгување на пумпа епоксидна полиуретан grouting машина
JBY - 999 попуштат приклучување висок притисок grouting машина 220 V
Сликата покажува :
Употреба :
1. На разни објекти и подземни бетонски работи пукнатини, проширување зглобовите, изградба зглобовите, структурните
зглобовите на приклучување печат
2. Дупчење ѕид приклучување засилување на геолошки дупчења проектот
3. Вода conservancy и hydropower проектот резервоарот браната grouting, вода тунелот истекување, продирање,
браната конкретни попуштат продирање арматура
4. Висок пораст згради и железнички, високо-одделение roadbed арматура и стабилност
5. Јагленокопи или други рударски работници во тунел во рамките на вода, покривот и други скршени слој арматура
6. Засилување на мостот викимедија и зајакнување на мостот тело пукнатини
7. Зајакнување на деформирани објекти, реализација на конкретни структури како што се вода, кули,
базен празнини и спречување на слегнување
8. Почвата подобрување, почвата, површината заштита и стабилност и зајакнување
Мерки на претпазливост :
Кога носат, ве молиме да носат заштитна опрема (како што се ракавици, маски, очила) за да се избегне директна
контакт со кожата и ако се контаминирани целулоза, ве молиме исплакнете со вода, очила допир на производ со
голем број на вода веднаш по миењето на лекар.
Машина доаѓа стандард со :
1.На трупот на авионот
2.Една чаша материјал
3. Филтер еден
4.5 метри висок притисок цевки *1
5. Вклучете вентил*1
6. Пополни гумена подлога *5
7. На почетокот на продолжување линија *1
8. Еден сет на одржување колекции
9. Вежба (220 V) *1
Опис :
Напон : 220 v
Фреквенција : 50 HZ
Моќност : 560 W
Забелешка : Ако вашата област е оддалечена област, ќе треба да додадете посебен надомест.
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката,
ние не сме одговорни за било царина или данок на увоз

Број На Модел На:
JBY-999
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Бренд Име:
LZHZXY
Гориво:
Електричен
Употреба:
Висок притисок grouting приклучување машина
Теорија:
Висок притисок grouting приклучување машина
Структура:
Висок притисок grouting приклучување машина
Примена:
Висок притисок grouting приклучување машина
Број На Производ:
FL1364
Напон:
220V
Фреквенција:
50Hz
моќност:
560W

Слична стока во категоријата..