• Намалена цена
  • Ново
20 Парчиња Tourniquet Брз Бавно Ослободување Медицински Прва Помош Болничар Тока Отворено Рака Cartoon Портокал
zoom_in

20 Парчиња Tourniquet Брз Бавно Ослободување Медицински Прва Помош Болничар Тока Отворено Рака Cartoon Портокал

DEN 1428.00 1680.00

Износот
check Това е достапна


100% Сосема нов и висок квалитет на еластичен појас
Направени од високо еластичност појас, може да се користи за контрола на крварење или други затегнување контрола
Лесен и брз за употреба,повредени лица може да го користат за себе
затегнување на сила може да се прилагоди
Меки и удобни, може да се користи од страна на едно лице
Погоден за медицински нерешено крв и итен крварење контролер
Не одеднаш треба применуваат голема сила на неа
Ослободување на појас полека, а потоа флип отвори
Големина : Прибл.40cm*2.5 cm(L*W)
Материјал : висока еластичност појас + пластика
Количина : 20pcs
Боја : Портокалова
Примена
Применливи делови на телото
Се користи за да се врзуваат екстремитетите, не се врзуваат главата, вратот или торзото.
Се врзуваат tourniquet време
Зимата секој половина час, секој час во текот на летото да се опуштите l / 2 минути, а потоа врзан. Кога повторно нерешено, делови да се движат нагоре и надолу малку.
Се врзуваат tourniquet локација
Tourniquet треба да бидат поставени блиску до срцето страна. Горниот дел на рацете и бутовите треба да се протегала на третина од делови. (Му ја забрани нејзината употреба tourniquet на средината на горниот дел од раката &нога)
Инструкции
По tourniquet избор на локацијата, каде подлога треба да биде добар крпа, за да се стегне tourniquet. еластична треба соодветно да се Набљудуваат како раната не е крварење.
и тогаш се Сеќавам tourniquet време.
По вратоврската е завршена, секогаш треба да се провери на пети или прст за да го видите крајот на тоа ако има виолетова или црна,
и присуството или отсуството на температурата на телото паѓа и други феномени.
Ако постои таков феномен, треба да се олабави лента, Ако не со текот на времето, може да предизвика ткиво necrosis.
Пакетот вклучува :
20x Цртан филм Tourniquet
Слика :

боја:
Портокал
Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Бренд Име:
Elysaid
Материјал:
Композитен Материјал
Број На Модел На:
SU-KTZUD
Ефект:
Коска Нега
Точка име :
Пластични tourniquet
Тип:
Хируршки Материјали, Хируршки Материјали
Својства :
Медицински Материјали & Додатоци
Appication:
Болница, Клиника, Отворен за итни случаи,
Функција:
Се Запре Крварењето
Функција:
Еко-Пријателски
Материјал:
Fastener појас+ABS Тока
Големина:
Вкупната должина околу 40cm
боја:
Портокал
сертификација:
CE, ISO

Слична стока во категоријата..