• Намалена цена
  • Ново
1Pcs Рамо голема Заграда, Прилагодлив Рамо Поддршка Со Притисок Подлога за Превенција на Повреди, Sprain,Болка,Tendinitis, и Bursit
zoom_in

1Pcs Рамо голема Заграда, Прилагодлив Рамо Поддршка Со Притисок Подлога за Превенција на Повреди, Sprain,Болка,Tendinitis, и Bursit

DEN 421.00 842.40

Износот
check Това е достапна


Карактеристики :
1.ПОДДРШКА И КОМПРЕСИЈА : Обезбедува стабилност и компресија поддршка за повреди вклучувајќи sprains, рамо дислокација, rotator ткаенината солза, замрзнато рамо и повеќе. Компресија помага да се зголеми протокот на крв и поддршка ограничува несакани движење спречување на повторно на повреди и промоција на обновување.
2.УНИВЕРЗАЛНА ГОЛЕМИНА : Одговара на мажите и жените од XS - XL. Може да се носи на лево или десно рамо. Прилагодливи ремени овозможи да обичај се вклопуваат за повеќе рестриктивни или помалку рестриктивни поддршка.
3.ДИШЕ NEOPRENE : Премиум neoprene се вклопуваат за целиот ден удобност. Температурата регулирање за да се обезбеди добра топлина сепак дозволувајќи им на воздухот да циркулира.
4.РАБОТИ ПОД КОШУЛА : Носете удобно во текот на целиот ден долго. Тенок профил со цел да се вклопи под вашиот кошула со минимални видливост.
5.ПРОМОВИРА КОМПРЕСИЈА & РЕЛАКСАЦИЈА : се Постигне непосредна болка и стабилизирање на вашата болка рамо со оваа голема заграда. Се обезбеди оптимална поддршка за вашиот rotator ткаенината или вашиот дислокација на AC зглобовите. Совршен за оние кои се борат со tendonitis, артритис, sublaxation и други рамо поврзани со проблеми.
Универзална Големината : Може да се прилагоди за да одговара на Мали, Средни, Големи, XL, XXL рамената. Се вклопува одлично за мажите и жените.
Одлични карактеристики :
Ја олеснува болката
Fastens обновување
Добро за рамо и clavicula повреди
Премиум ткаенина
Не Се Лизга Дизајн
Прилагодлив На Компресија
Дише Материјал
Дополнителна Сила Сврзувачки Елементи
Ние обезбедуваме 4 стилови :
1# Класичен Стил : Популарни за повеќето луѓе.
2# Лак Стил : Ергономски дизајн за да се посоодветни за телото.
3# Pressurize Стил : дополнителни Велкро лепенка на површината за зајакнување на рамо поддршка.
4# мраз вреќа Стил : Ние дизајн притисок подлога за ice pack(ЗАБЕЛЕШКА : не се вклучуваат ice pack)Протези Splints Поддржува.
Пакет Contant :
1 Pcs* Рамо Поддршка

Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Број На Модел На:
A0729
Ефект:
Коска Нега
Бренд Име:
Tcare
Материјал:
Памук, ABS

Слична стока во категоријата..