• Ново
Замена SHP132 Проектор Голи Светилка 5J.J0A05.001 за BENQ MP515 MP515ST MP526 MP576 MP515P MP525 трговија на големо 10 парчиња
zoom_in

Замена SHP132 Проектор Голи Светилка 5J.J0A05.001 за BENQ MP515 MP515ST MP526 MP576 MP515P MP525 трговија на големо 10 парчиња

DEN 16800.00

Износот
check Това е достапна

Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки. Ние се продаваат многу проектор светилки на нашите clents од сите делови на светот со добра репутација.
Број на модел : 5 J.J0 A05.001-БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Се Користи во проектори : BENQ MP515 / MP525 / MP515 S / MP525 ST / MP526 / MP515 ST. итн
Светилка тип : 100% нов Замена светилка со Оригинални режач внатре
Примена : Комерцијални,Инженеринг,Затворен,Професионални,Едрење
Wattage : 230 W
Тип : Гол Светилка
Просечен Живот (часот) : 2500-3000 Часа
Место на Потекло : Гуангжу , Кина (Копно)
Испорака Детална : во рок од 1-2days по добиени плаќање
100% Нов Висока осветленост, најдобар квалитет, уживајте во вашата шопинг!!!
Одржување светилка живот:
1. Префрлување напојување внимание цел.
Нормално, кога ќе се сврти на проектор, треба да вклучите моќ прво, и потоа притиснете и задржете СВЕТИЛКА индикатор во проекторот е control panel додека зелено светло не трепка. Исклучување може да не се директно отсечени моќ, но треба прво да задржете надолу СВЕТИЛКА индикатор додека зелено светло не флеш, проектор стопира вентилаторот за ладење ротирачкото, и, конечно, отсечени напојување. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание.
2. Преминот интервал треба да биде околу 5 минути.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен. Покрај тоа, чести префрлување напојување, но исто така и на проекција светилка за да се произведе големо влијание врз тековната, проекција светилка ќе биде многу лесно да се оштети. Со цел да се избегне оштетување на овие светилки, ние не се обидуваат да се префрлите на проектор често, но, исто така, запомнете дека по исклучување на проекторот ако сакате да се рестартира, ќе мора да чекаат пациентот за околу 5 минути.
3. Не се работи за повеќе од четири часа секој пат.

Број На Модел На:
5J.J0A05.001
Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Долг Животен Век:
висока осветленост
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Светилка Живот:
2500-3000H
Тип На Светилка:
Замена светилка со Оригинални режач внатре
Гаранција:
180 дена
Dilively:
1-2 работни денови
Употреба:
бизнис/училиште/education/home
Се работи за benq:
MP515, MP515ST, MP526, MP576, MP515P, MP525. итн

Слична стока во категоријата..