• Намалена цена
  • Ново
NSHA260W Оригинални Проектор Светилка Модул DT01051 за Здраво та чи CP-X4020 X4020E HCP-4000X CP-4020J CP-X4020GF
zoom_in

NSHA260W Оригинални Проектор Светилка Модул DT01051 за Здраво та чи CP-X4020 X4020E HCP-4000X CP-4020J CP-X4020GF

DEN 5381.00 5664.00

Износот
check Това е достапна


Опис на производот : NSHA260 W Оригинални Проектор Светилка Модул DT01051 за Здраво та чи CP-X4020 X4020 E HCP-4000 X CP-4020 J CP-X4020 GF
Бренд Име :
Geying
Број На Модел :
DT01051
Сијалица Тип:
NSHA260 W
Живот време :
2000-3000 часа
Fittable проектор модели : Hita чи CP-X4020 X4020 E HCP-4000 X CP-4020 J CP-X4020 GF
Пакување :
Картонска кутија со пена
Минимална Цел количество :
1 парче
Превозот Термини :
DHL, UPS-ОТ, FEDEX, EMS
Време на испорака :
Во рок од 24 часа по уплатата
Начин На Плаќање :
Paypal, T/T, Western Union
Пакување & Испорака :
1. Фабричките пакување за оригинални светилка модул(НП)
2. Картонска кутија со пена.
3.Општо земено, ние ќе брод надвор стоката во рок од 1~3 работни дена.
Сепак, можете да уживате во брза испорака во рок од 24 часа откако производи се во парк!
Гаранција :
Светилки : 180 денови
Нови dmd чипови : 90 дена
Користи dmd чипови : 30 дена
Со исклучок на човековите штети и штетите предизвикани со успеа работата на проектори.
Нашите услуги :
1. Оригиналниот светилка модул(НП)
2. Оригиналниот светилка со домување(OBH) и оригинални гола сијалица(ОБ)
3. Компатибилен светилка со домување(CBH) и компатибилен гола сијалица(ОБ)
4. Замена на проектор светилка режач(AC и DC)
5. Далечински Контроли за сите брендови.
6. Други проектор додатоци : напојување, боја тркала, DMD чип, фанови, леќа, панели, итн.
7. 24*7 услуга по продажбата!
Препорачаните Производи :
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
Q1 : јас само инсталирано светилка и јас сум уште се добива без слика. Дали е ова проблем со мојата ламба?
A : Можеби. Ве молиме проверете дали светилка е правилно да се седи и да се вклучени во, и дека поклопецот е зезнав безбедно над тоа, како што повеќето проектори и телевизии нема светлина со капак за да се отвори како безбедносна функција. Ако сè уште не оган по проверка на сите овие фактори, таа може да биде проблем со вашата светилка или вашиот телевизор/проектор; ве молиме контактирајте со вашиот производителот техничка поддршка линија за повеќе информации.
Q2 : јас само инсталирано мојата ламба и таму е мирисот на горење пластика. Дали е ова проблем со мојата ламба?
A : Можеби. Мало горење мирис може да биде нормална за првите неколку часа на употреба, сепак, ако мирисот опстојува или да се влоши, тоа би можело да биде светилка прегревање, ве молиме да се затвори вашата единица да се спречи понатамошни проблеми.
Q3 : број на бели точки не се појави на екранот. Дали е тоа проблемот со светилка?
A : Не, најверојатно. Проверете објективот на вашиот лцд проектор/телевизија и светилка прво за сите остатоци кои може да се предизвикува сликата прашања. Ако нема остатоци, тоа е најверојатно проблем со DMD чип, кој ќе треба да се замени
Q4 : Мојот екран има жолта/сина/зелена нијанса или помина црно-бело.

Број На Модел На:
DT01051
Бренд Име:
GEYING
Тип На Сијалица:
NSHA260W
живот време:
2000-3000 часа
Fittable проектор модели:
Здраво та чи CP-X4020 X4020E HCP-4000X CP-4020J CP-X4020GF
Пакување:
Картонска кутија со пена
Минимална цел количина:
1 Парче
време на испорака:
Во рок од 24 часа по уплатата
Местото на Оригиналот:
Кина
Примена:
Образование, Бизнис, Дома, итн.

Слична стока во категоријата..