• Ново
Висок Квалитет на Проектор светилка СП.8EH01GC01 BL-FU185A за Optoma ES526 EX526 EX531 EX536 ET766XE HD66 HD67 HD600X HD600X-НН DS316
zoom_in

Висок Квалитет на Проектор светилка СП.8EH01GC01 BL-FU185A за Optoma ES526 EX526 EX531 EX536 ET766XE HD66 HD67 HD600X HD600X-НН DS316

DEN 912.00

Износот
check Това е достапна


Проектор светилка бренд Име : за OPTOMA Проект или светилка Модел Num биде r : BL-FU185 A-БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Место на Потекло : Кина
Пакување Детали : во меур и кутија
Време на испорака : рок од 24 часа
Начин на плаќање : paypal, T/T, Western Union
Минимална Орде р Количина : 1 парче
Снабдување Способност : 10000 PC /M onth
Квалитет Гаранција : 6 месеци гаранција Детален Опис на Производот
1.Замена ELPLP08 проектор светилка со домување
2.Компатибилен Проектори модел : Optoma ES526 EX526 EX531 EX536 ET766 XE HD66 HD67 HD600 X HD600 X-НН DS316
3.гаранција : 6 месеци
4.Лам стр живот : 25 00 часот ние нудиме сите видови на лцд проектор светилки и да се обезбеди повеќе опции за да бидете задоволни клиенти. ние снабдување со проектор светилка, замена на проектор светилка, компатибилен проектор светилка, оригинални голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач. 1.проектор светилки : оригинални голи светилки+ домување со оригинален квалитет, но високата цена перформанси.
2.Замена на проектор светилка : светилка на повеќето конкурентни pirce( Ние може совршено да ги задоволи клиентите во pirce и квантитетот со нашите сопствени проектор режач, домување линија за производство и склопување) 3.оригиналниот голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач.
Светилки може да се состави слободно според клиент е requirpment. Сите светилки со 6 месеци гаранција
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Проектор светилки слабо како тие возраст. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи го и следново : го исклучите машината и да се овозможи светилка да се излади целосно Отстранете го поклопецот Unscrew светилка домување единица за Отстранување на стари светилка Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти .
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај.

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
BL-FU185A-БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Тест:
Сите светилки се тестирани пред превозот
Тип:
Проектор Голи Светилка
Гаранција:
180 дена
производство:
Сите светилки се произведуваат во нашата фабрика
Дел Број:
BL-FU185A-БЛАГАЈНИЧКИТЕ

Слична стока во категоријата..