• Ново
0 10V притисок сензор, 12-30V снабдување, 10KPa/0.1 бар колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик wetted делови, ниска цена
zoom_in

0 10V притисок сензор, 12-30V снабдување, 10KPa/0.1 бар колосек, G1/4, 0.5% точност, 316L не ' рѓосувачки челик wetted делови, ниска цена

DEN 2016.00

Износот
check Това е достапна


Карактеристики CE сообразност Силиконското масло исполнет Обратна поларитетот заштита од не ' Рѓосувачки челик 316 L wetted делови
JF302+ серија е базирана и подобрување на JF302. Материјал на wetted делови се 316 L не ' рѓосувачки челик и на ажурирани електронски кола(PCB) го прави подобар стабилност и анти-мешање, и исто така да донесе нова добра карактеристика : пренапонска заштита. Modularize производство скрати производниот циклус. Функција на поголем избор на притисок, од 0.1-1000bar и примена прави тоа широко се користи во многу области.
Ко -поврзани предмет КОД МОДЕЛ ПРИТИСОК НАПОНСКИ СИГНАЛ ТЕМА JF302+ 10kpa мерач 9..30 Vdc 4..20m A G1/4" JF302+ 10kpa мерач 9..30 Vdc 4..20m A 1/4"NPT JF302+ 10kpa мерач 12..30 Vdc 0..10 V G1/4" JF302+ 10kpa мерач 12..30 Vdc 0..10 V 1/4"NPT JF302+ 10kpa мерач 12..30 Vdc 0..5 V G1/4" JF302+ 10kpa мерач 12..30 Vdc 0..5 V 1/4"NPT JF302+ 10kpa мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V G1/4" JF302+ 10kpa мерач 5 Vdc 0.5..4.5 V 1/4"NPT
Техника l податоци
Напон
12 → 30 VDC
Повратен Сигнал
0 → 10 V
Притисок Опсег
10 KPa/0.1 Б ar/1.45 psi мерач
Доказ Притисок
2.0*Ф. С.
Точноста
0.5%S. F.
Стабилност
≤0.2%F. С./Годишно
Temp Коефициент
±0.03%F. S./°C
Време На Одговор
≤4ms(90%Ф. С.) Запечатување Оценка IP65
Условите на животната средина.
Средна температура опсег
-20°C → +100°C
Температурата опсег
-20°C → +80°C
Компензира temp опсег
0°C → +70°C
ЕМС - Емисија
EN 61000-6-3
ЕМС - Имунитет
EN 61000-6-1 Изолација отпор >100 MΩ на 250 V
Димензии & Материјал
Електрични врски
4-20m A (2 жица)
Pin1 : + напојување, Игла 2 : + излез
0-5 V (3 жица)
Pin1 : + напојување, Игла 2 : GND Pin3 : + излез
0-10 V (3 жица)
Pin1 : + напојување, Игла 2 : GND Pin3 : + излез
0.5-4.5 V (3 жица)
Pin1 : + напојување, Игла 2 : GND Pin3 : + излез
За Превозот :
Ние обезбедуваме Ali Express Премиум Превозот, Fedex, UPS-от, и Chinapost воздухот, а ние секогаш ќе се однесуваат на следење на информации за вашата нарачка.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1.Колку долго ќе сензори биде подготвен за испорака?
Нормално, ние треба 2 недели, пред да се испрати, сензори треба опремување, увид, тест за неколку пати.
2.За спецификација на производот :
Може да се прилагодите на не-стандарден притисок сензор, ако не го најдете објект што сакате, ве молиме контактирајте со нас.
Посебна Забелешка :
1.China Post Воздух понекогаш изгубени пакети, ви препорачуваме да изберете и други изрази.
2. Износот на една единствена цел да не се над 600$, според барањата на Кинеските обичаи, ако вредноста на секоја цел е повеќе од 600 $ , пакети мора да биде декларирано, но Ali Epxress не може да обезбеди царинење услуги.
3.Царина е купувачот е должност(можете да го најдете на Ali Express корисникот правило), можете да дознаете за тарифни прагот на вашата земја.Ние не прифаќаме никакви наплата во барањето за плаќање данок.

Бренд Име:
SENDO СЕНЗОР
Макс Мерен Опсег:
59 Бар & Под
Број На Модел На:
JF302+
Притисок Опсег:
10KPa/0.1 бар/1.45 psi мерач
Напон снабдување:
12-30VDC
Повратен Сигнал:
0-10V
Електрична Конекција:
DIN43650A/Hirschmann
Притисок Врска:
G1/4
Материјал на Домување:
Не ' рѓосувачки челик 304
Материјал на Wetted Делови:
316L не ' рѓосувачки челик
Запечатување Оценка:
IP65
Точноста:
0.5%
Индивидуализира:
Yes

Слична стока во категоријата..