• Ново
S-180-12 LED Лента на Светлина на Екранот Прекинувач за Напојување 12V DC 15A 180W
zoom_in

S-180-12 LED Лента на Светлина на Екранот Прекинувач за Напојување 12V DC 15A 180W

DEN 604.80

Износот
check Това е достапна


Прекинувач за напојување, конвертирате AC 110 V/220 V да DC12 V 15 A 180 W.
Dual влезен напон : AC 110 V/220 V. Постои прекинувач, изберете соодветна напон пред употреба.
Заштита : Недостиг на Заштита, Заштита од Преоптоварување, во Текот-напон Заштита : 115%-135%,Акција излез cut-off Ресетирање : Автоматско Ресетирање или осигурач.
Безбедност Согласност CE, и Ro HS, со висока ефикасност и стабилни перформанси.
Широк влезниот напон спектар, стабилен и прецизни излезен напон.Голема моќ трансформатор за електронска опрема, Led Осветлување, home апарат итн.
Име на производ : LED Префрлување Напојување
Модел : S-180-12
Текст : AC110 V/220 V
Излез : 12 V DC 15 A
Излезна Моќност : 180 W
Фрекфенција : 50/60 Hz
Терминал Завртки Број : 7
Поправи Завртка Дупка со Дијаметар : 2,5 mm(0.1 инчи)
Работна температура : -40~65 степен целзиусови степени
Температура на чување : -20 C~60 C
Влажност : 20%~90%RH Не-Кондензација
Започнете Пораст Задржете Време : 200ms 100ms 30ms
Материјал : Метал, Електронски Делови
Големина : 6.25 инчен x 3.85 инчен x 1.65 инчен/159mm*98mm*42mm(L*W*H)
Главната Боја : Сребро На Ѕвонење
Нето Тежина : 569g
Конекција : L, N : AC моќност
Пакет Содржина : 1 x LED Префрлување Напојување
Забелешки :
1. Висок Напон внатре ,не отстранете го поклопецот. Квалификуван сервисен персонал.
2. 110 V/220 V е избран од страна на префрлување пред моќ, ве молиме проверете влезниот напон за избегнување на штета.
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Мерењето е дозволено грешка е +/-1-3 cm.

Број На Модел На:
SZ

Слична стока во категоријата..