• Намалена цена
  • Ново
Capisco фотографија позадина браун хоризонтални ленти дрво профили и фото студио симпатична интересни photocall
zoom_in

Capisco фотографија позадина браун хоризонтални ленти дрво профили и фото студио симпатична интересни photocall

DEN 351.00 575.52

Износот
check Това е достапна

Нашиот бренд Capi Sco Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за доенчињата,децата, возрасните лица,празници,родендени,свадби итн. Нашите дизајнери може да дизајнира различни профили според потребите на секој клиент. Ако ви треба custom background ве молиме слободно контактирајте со нас. Ние може да го направи тоа Максимум лесна ширина на 300cm
(другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced;) Тенки-Винил Тенки (исто така трајни),меки,лесни,Лесно да се Свитка & Носат,поевтини и светлината од Полиестер платно,но се уште е tearproof,Така што е погодна за еднократна употреба(роденден),семејство фотографи。Answer : ___________________________ Note : Не допирајте го со вода ,кога ќе се најде стапалки на позадина,може да се обидете да користите малку влажна влажна крпа да се обиде да ги избрише тоа. Опис на производот Опис : Оваа позадина е Светло absorbant Не-рефлективен Лесна.Не џеб. Ние може да обичај било која големина за вас, исто така може да се печати ја вашата сопствена слика како позадина само слика е доволно јасна. Pls контактирајте со нас ако треба. Виси Вашиот Пад : Користете стеги да се обеси на позадина стојат или позадина за поддршка на системот. Овие немаат пол џеб. Care & Чистење : На backdrops се супер корисник пријателски. Само да влажна крпа со вода. Сите позадина ќе ги испрати со преклопени дадени во пакетот. Постојат два начини за да се избалансираат брчки.Можете да се избегне набори со одржување подолу метод. 1. Пеглање - железо позадина со ниска топлина на пеглање одбор. 2.Roll up - се одвиваат во позадина и да се тркалаат до тоа на 10 метри цевка. Започнете со тркалање на важни страна на сликата на цевка прво. "Се тркалаат и мазна" за секој од 6 инчи. Кога тоа е направено, се постават рамно на теренот. На backdrops не со висока дефиниција, ќе некои заматен вид,па треба далечина да се земе слики. Исто така, многу голем формат на сликите може да се чини малку pixelated кога ќе ја видите одблизу, но јас бидете сигурни дека се погодни само слики кои се користат за капки за да се обезбеди повеќето реални изглед е можно.Ве молиме имајте во предвид дека сите компјутерски екрани се разликуваат во боја калибрација. Производство & Превозот : Сите средини се направени во Кина и се печатени во времето на цел. Ве молиме план за пресврт време на прибл. 3 дена за печатење и превозот. Предмети ќе брод од Кина испратите USPS(освен за мулти цел).Во обично,тоа ќе потрае околу 7-15 дена за да го добие. Тие се испечатени да цел, па се враќа само може да се прифати за оштетените производи.

Големина (мм):
Тенка Винил 100x125CM, Тенка Винил 100x150CM, Тенка Винил 125x150CM, Тенка Винил 150x200CM, Тенка Винил 150x220CM, Тенка Винил 150x300CM, Лесна 180x250CM, Лесна 200x250CM, Лесна 200x300CM, Лесна 240x250CM, Лесна 250x360CM
Пакет:
Yes
Материјал:
Винил
Тип:
Спреј Насликани
Бренд Име:
CapiSco
Број На Модел На:
PGT046
Стил:
Дрво

Слична стока во категоријата..