• Намалена цена
  • Ново
Висок qualiy 16340 600mah Dlg 3.6 v 3.7 v cr123a li ion литиум-јонска батерија наплаќа батеријата со држачи за слободни
zoom_in

Висок qualiy 16340 600mah Dlg 3.6 v 3.7 v cr123a li ion литиум-јонска батерија наплаќа батеријата со држачи за слободни

DEN 1823.00 3438.72

Износот
check Това е достапна


100% Dlg 16340 600mah 3.7 v cr123a литиум јонска батерија
Спецификации (Dlg ICR16340 3.7 v 600mah литиум јонска мобилен)
Објектот
Спецификација
големина на :
T16*H34mm
Номиналниот Капацитет
600mah
Номиналниот Напон
3.7 v
Составен Тип
1 парче на батерија на мобилен
Струја На Полнење
0.5-2 A
Време На Полнење
4-5 H
Полнење Метод
CC-CV
(константна струја и константен напон )
Макс Испуштање Струја
20 C
Надополнување Циклус Живот
повеќе од 800 пати
Работна Температура
Полнење
0~45°C,45~85%RH
Дис-бесплатно
-20~60°C,45~85%RH
Температура На Чување
и Влажноста на воздухот
Еден месец
-20~60°C,45~85%RH
Три месеци
-20~45°C,45~85%RH
Една година
-20~25°C,45~85%RH
Заштита Функции
Над задолжен, со Текот на испуштање,
Во текот оптоварување, Краток Спој
Гаранција
6 усти
Предности (Dlg ICR16340 3.7 v 600mah литиум јонска мобилен)
·Висок капацитет, ниска внатрешна корозија, долг циклус живот, ниска само-отпуштање
.Долг циклус живот, повеќе од 800 полнење/празнење циклуси под нормална
·Нема меморија ефект, економски и погодно.
·Ракување перформанси, одржување слободни и широка примена.
·Силна струја на полнење и празнење способност достигна IEC стандард
·Зелена енергија, kamcy батеријата е слободен на Pb, Hg, Cr6+, PBB и PBDE
·Моќен излез, да го зголеми вашиот електронски апарати перформанси
·Може да биде брзо обвинет за било брз полнач, паметни полначи, поврзете го полначот или универзална полначи
Апликации (Dlg ICR16340 3.7 v 600mah литиум јонска мобилен)
Широко се применуваат во ПОС системот, Соларни снабдување систем, електрични алатки, светлосни уреди, играчка, апарати за домаќинство и неочекуваните уред област. cordless телефон, електрични алатки, инструменти и апарати, електрични велосипеди, Пренослива опрема : Лаптоп, видео камера,итен светлина , Воена опрема : IR телескоп,Медицинските уреди, апарати за домаќинство, мали преносни електрични алатки и сл.
Предупредува Во Употреба (Dlg ICR16340 3.7 v 600mah литиум јонска мобилен)
За да се обезбеди правилна употреба на батеријата ве молиме прочитајте го упатството внимателно пред да го користите. Ракување
Не го изложувајте да, фрлајте ја батеријата во оган.
Не ја ставајте батеријата во полначот или опрема со ред терминали поврзани.
Избегнувајте shorting на батеријата.
Се избегне прекумерна физичка шок или вибрации.
Не расклопување или да се деформира на батеријата.
Не се потопи во вода.
Не користете ја батеријата се меша со други различни направи, типот, или модел батерии.
Да се чува вон дофат на деца.
Полнење и празнење
Батеријата мора да биде обвинет во соодветни полначот само.
Никогаш не користите модификувани или полначот се оштетени.

Поставете Тип:
Полначот Поставува
Номиналниот Капацитет:
Батеријата Број:
10 парчиња
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
SJZPFTC
Тип:
Li-Ion
Број На Модел На:
16340
Големина:
16*34MM
Стандарден Напон:
3.6 V-3.7 v
Тежина:
About 20g
Батерија:
Yes
Почетна Отпорност:
Макс
Циклус на животот:
Повеќе од 800 пати
Користат За:
Е-цигари,LED рефлектори,итн
оригиналниот:
Yes
Земја на потекло:
Кина
Гарантен период:
1 месеци
Сертификати:
CE,RoHS

Слична стока во категоријата..